Sztutowo - II Mistrzostwa Juniorów Beach Soccer Cup

  • Opublikowany: 4 sierpnia 2007

Sztutowo - II Mistrzostwa Juniorów Beach Soccer Cup


04-05.08.2007 odbyła się druga edycja Mistrzostw Polski Juniorów w Beach Soccerze. Impreza miała miejsce na przepięknej sztutowskiej plaży. Pogoda dopisała, było słonecznie w sam raz na plażowanie i kibicowanie.

W turnieju brały udział drużyny:
- HEMAKO Sztutowo
- REDECO TEAM Wrocław
- UKS MEDAN Gniezno
- ZALEW LO Frombork
- BAŁTYK Sztutowo
- UKS MORZE Stegna
- OK Poddębice
- ELWO ETNA Elbląg

Po wielu emocjonujących meczach wyłonili się zwycięzcy.
W meczu o 7 miejsce UKS Medan Gniezno wygrał z Bałtykiem Sztutowo 1:0 w rzutach karnych. W przepisowym czasie gry było 6:6 Szóste miejsce zdobył Zalew LO Frombork, który wycofał się po pierwszym dniu eliminacji.
Piąte miejsce w turnieju zajęło Morze Wema Stegna.
W spotkaniu o 3 miejsce doszło do powtórki z zeszłorocznego finału Mistrzostw Polski Juniorów w Beach Soccer.
Dwie połowy meczu nie wyłoniły zwycięzcy. Po niezwykle widowiskowej dogrywce lepszą drużyną od Redeco Team Wrocław okazało się Hemako Alga Sztutowo. Sztutowska drużyna wygrała wynikiem 6:3.

W przerwie między rozgrywkami odbyły się konkursy rzutów karnych dziewczyn i umiejętności w opanowaniu piłki przez chłopców.

Wszyscy czekali na mecz finałowy. Zmierzyły się w nim drużyny: OK. Supermarket Poddębice i Elwo Etna Elbląg. Na początku gra była wyrównana. Zmieniło się to z chwilą strzelenia pierwszej bramki przez drużynę z Poddębic. Elwo Etna Elbląg nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza przeciwników. OK. Supermarket Poddębice po zdobytym prowadzeniu zaczęli zwiększać przewagę strzelonych goli. Elbląska drużyna zdołała uratować swój honor. Udało im się jednorazowo pokonać bramkarza z Poddębic. OK. Supermarket Poddębice dalej zwiększali przewagę zdobytych bramek. Nie dali szansy swoim przeciwnikom. Pokazali swoją świetną formę. Mecz zakończył się wynikiem 5:1. Zwycięska drużyna z radości wskoczyła do morza.

Mistrzem Polski Juniorów w Beach Soccerze 2007 została drużyna OK. Supermarket Poddębice. Drugie miejsce w turnieju przypadło dla Elwo Etna Elbląg.

Najlepszym Piłkarzem został wybrany Jakub Jesionowski z OK. Supermarket Poddębice.
Królem strzelców został Maciej Haftkowski z Hemako Sztutowo (15 strzelonych bramek)

Składy najlepszych drużyn:
OK. Supermarket Poddębice:
Mateusz Grdesiński, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Bartłomiej Krysiak, Maciej Ostrowski (bramkarz), Dawid Olczyk (5 goli), Maciej Stajewski, Marcin Skrobala, Marcin Woźniak, Artur Wyzner (6 goli)

Elwo Etna Elbląg:
Mateusz Bogdanowicz, Szymon Brzezicki, Arkadiusz Hull (5 bramek), Kamil Kowalski, Rafał Pichla, Wojciech Pietrzkiewicz, Karol Styś (5 bramek), Artur Wrzosek (bramkarz), Maciej Zając, Bartosz Zienkiewicz

Hemako Alga Sztutowo:
Marcin Felski (5 goli), Maciej Haftkowski, Jan Janowski (bramkarz), Adam Pawłowski, Bartłomiej Piechnik, Marcin Piechnik, Marcin Wolski
Redeco Team Wrocław:
Daniel Jedynak (bramkarz), Łukasz Górzyński (11 goli), Jarosław Kaliciński, Jarosław Kucharek, Paweł Matia, Sławomir Rup, Łukasz Szmajda, Paweł Ujas, Adam Walas

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.