Zapraszamy na Ptasi Piknik!

  • Opublikowany: 28 września 2017

 

Leśnicy z nadmorskiego Nadleśnictwa Elbląg zapraszają na ptasi piknik. Impreza odbędzie się w ramach Europejskich Dni Ptaków.

Podczas ptasiego pikniku organizatorzy opowiedzą o ptakach, ich życiu i zjawisku migracji. Będzie można zaobrączkować ptaka i wypuścić go na wolność oraz podpatrywać ptaki w trakcie jesiennych przelotów. Specjaliści zdradzą tajniki rozpoznawania i obserwacji „skrzydlatego bractwa". Uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie zrobić budkę lęgową oraz porozmawiać z leśnikami o ich pracy. Nie zabaranie licznych gier i ptasich konkursów oraz ogniska z kiełbaską. Europejskie Dni Ptaków to coroczna impreza organizowana w pierwszy weekend października, podczas spotkania można obserwujemy jesienną wędrówkę ptaków.

Organizatorami ptasiego pikniku są Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie Drapolicz a dofinansowane zostało przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Partnerami pikniku są: Stowarzyszenie Ochrony Sów, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Grupa Badawcza Kuling, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Miasto Krynica Morska, Fundacja Akcja Bałtycka, Lanius Books oraz Tartak Jagodno.

 

Gdzie? Krynica Morska - Leśniczówka (5 km za Krynicą w stronę miejscowości Piaski)

Kiedy? sobota i niedziela w godz. 9-16:00

Zapraszamy! Polecamy! Wstęp wolny!