Ulica TELEEXPRESSU oficjalnie otwarta !!!

  • Opublikowany: 12 lipca 2003

Oficjalne otwarcie

Jak już wcześniej informowaliśmy w dniu 30.04.2003 Rada Miejska Krynicy Morskiej, jednogłośnie przyjęła uchwałę o zmianie nazwy ulicy Robotników na ulicę TELEEXPRESSU. Oficjalne otwarcie ulicy zaplanowano na 05.07.2003.
I właśnie w miniona sobotę ponad 7 milionów telewidzów w kraju i na świecie dzięki transmisjom na żywo Telewizji Polskiej mogło oglądać ten jakże podniosły dla naszego miasta moment.
Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Danuta Szczurek: "...to wspaniała reklama dla naszego miasta..."
Burmistrz miasta Pan Andrzej Stępień: "...to najważniejsze wydarzenie od momentu uzyskania praw miejskich przez Krynicę Morską..."
Szef Teleekspressu Pan Wiesław Rajewski: " to najważniejszy moment w 17-to letniej historii naszego programu...", ""...to pierwsza na świecie ulica programu informacyjnego..."

 

Takie były gorące reakcje najważniejszych w tym dniu osób w naszym mieście, tuż po przecięciu wstęgi. Jednak nie tylko o 17.00 byliśmy na antenie TVP. Dzięki uprzejmości Telewizji Polskiej Programu 1 w dniu 5.07.2003 od rana Krynica Morska gościła na jej antenie. Centrum transmisji na żywo rozmieszczone było na głównej plaży. Kolejno o godz. 10.47, 12.22, 12.54 i 19.23 można było poznać uroki naszego miasta. Prowadzący Małgorzata Wyszyńska i Maciej Orłoś rozmawiali z Burmistrzem Panem Andrzejem Stępniem, Bosmanem Panem Adamem Ostrowskim, ratownikiem WOPR Panem Wojciechem Ordyńskim, Kontradmirałem morskiego oddziału Straży Granicznej Konradem Wiśniowskim, zapalonym zbieraczem bursztynu Panem Ryszardem Żugajem i pomysłodawcą nazwy ulicy Panem Adrianem Bogusłowiczem