Dzień Babci i Dziadka w Krynicy Morskiej 17.01.2017

W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka, to doskonała okazja zafundować krótki pobyt nad morzem lub chociażby weekendowy spacer. Oto kilka powodów dla których warto skusić się na odpoczynek poza sezonem:

  1. Aerozol morski - to w nim znajdują się najcenniejsze składniki budujące naszą odporność: jod, brom, wapń oraz magnez. Nie tylko wzmacniają nas w okresie zimy, ale łagodzą wiele objawów przeziębienia oraz alergii. Zwłaszcza teraz, gdy nad morzem szaleje sztorm, jodu w powietrzu jest najwięcej. Doceńmy to co możemy czerpać z natury.

  2. Powietrze morskie nawilża! Tak, nawilża nas od środka, ponieważ unoszące się cząsteczki wody przy wietrznym dniu lub sztormie doskonale nawilżają nasze drogi oddechowe oraz łagodzą objawy np. zapalenia oskrzeli. Oczywiście wszystko w granicach normy i z umiarem.

  3. To wyjątkowo spokojny czas nad morzem, który pozwoli się wyciszyć, odpocząć. Nic tak nie koi nerwów jak szum morza, długi spacer po plaży czy też lesie.

  4. Świetne warunki do spędzenia czasu z wnukami. Mamy okres ferii zimowych, na Mierzei Wiślanej nie brakuje śniegu, zamiast lepienia babek z piasku możecie ulepić bałwana, lub zrobić bitwę na śnieżki. Las usłany jest białym, śnieżnym puchem, więc warto nacieszyć oczy tak bajkowym widokiem. Pokrywa lodowa na Zalewie Wiślanym ma ok 10-14 cm, dzięki czemu można wybrać się na łyżwy lub narty biegowe pod warunkiem zachowania odpowiedniej ostrożności.

  5. Podczas zimowego pobytu nad morzem możecie się wzbogacić! Nie tylko o czynniki wspierające zdrowie, ani o piękne wspomnienia, ale o złoto Bałtyku! Mowa oczywiście o bursztynie, którego po ostatnich sztormach na plaży jest bardzo dużo. Jest to zadanie dla cierpliwych i spostrzegawczych, ale uzbieranie garstki bursztynu na nalewkę bądź korale to doskonały pomysł. Dodatkowo możecie wiele zaoszczędzić podczas pobytu poza sezonem, obowiązują teraz duże zniżki w kwaterach noclegowych.

Serdecznie zapraszamy nie tylko babcie i dziadków, ale wszystkich którzy mają odrobinę czasu wolnego by spędzić go na Mierzei Wiślanej! 


Wszystkie aktualności