Słoneczny październik 14.10.2016

Gorąco zachęcamy do spędzenia weekendu nad morzem! Słonecznie i ciepło zapowiada się sobota i niedziela, oczywiście bez deszczu i wiatru. A gdzie lepiej odpocząć od codzienności, nerwów i stresu niż nad morzem?! Kojący szum fal, wygłaskane wiatrem plaże, ćwierkot ptaków nad głowami i długie kojące spacery. Jest to także idealny moment na jesienne grzybobranie, w lasach Mierzei Wiślanej spotkać możecie naprawdę spore okazy, pod warunkiem że odróżniacie te jadalne od trujących, jeśli nie przed wyprawą koniecznie przeczytajcie jakąś dobrą lekturę na ten temat. 

Jeśli wybieracie się na weekend całą rodziną to wracając z plaży idźcie przez las, po drodze zbierając lśniące kasztany, żołędzie z czapeczkami na głowie, jarzębinę oraz kolorowe liście.  

Zafundujcie swoim dzieciom odrobinę twórczej rozrywki, z kasztanów i zapałek można zrobić ludziki, piękne czerwono-zielono-żółte liście można zwinąć w bukiecik, który przyozdobi wasz stół, a z jarzębiny można zrobić piękne czerwone korale. 

 

Jest to także doskonały czas aby wybrać się na plażę w Krynicy Morskiej, gdzie w sezonie odbywają się eliminacje do Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Po ostatnich sztormach morze na brzeg wyrzuciło sporą ilość bursztyn. Szukajcie go zatem w wodorostach, między patykami i muszelkami. 


Wszystkie aktualności