Zakończenie Mistrzostw Polski Klasy 505!

  • Opublikowany: 13 września 2016

Krynica Morska to nie tylko atrakcyjna lokalizacja, ale przede wszystkim bardzo dobry i bezpieczny akwen oraz świetne zaplecze w postaci nowoczesnego i przestronnego portu jachtowego, dlatego też w dniach 9-11 września na Zalewie Wiślanym odbywały się Otwarte Mistrzostwa Polski Klasy 505.

Nasze miasteczko przywitało uczestników piękną pogodą i dobrym wiatrem, który w piątek umożliwił odbycie dwóch wyścigów. Piękne słońce oraz emocjonujące wyścigi sprawiły, że krynicki port przeżywał oblężenie. Specjalnie dla was wykonaliśmy kilkaset zdjęć zarówno na wodzie i lądzie. Dla naszych fotografów była to bardzo ekscytująca sesja i zupełnie nowe doświadczenia. Dzięki temu wszyscy teraz możemy zobaczyć nawet emocje na twarzach zawodników. Po dwóch wyścigach w pierwszej czołówce znaleźli się:

  1. Milewski, Milewski

  2. Pawluk, Józefowski

  3. Skrzypulec, Kominek

Sobotnia pogoda niestety dla naszych zawodników nie była zbyt łaskawa. Aura pogodowa była nadzwyczaj spokojna, zerowy wiatr uniemożliwił wystartowanie w wyścigach. Humory zawodników jednak zdecydowanie poprawiły się na wieczór, podczas zorganizowanego bankietu dla wszystkich żeglarzy.

Słoneczna i równie spokojna niedzielna pogoda pozwoliła na wystartowanie tylko jednego z wyścigów. Był to jednak zdecydowanie najbardziej ekscytujący start. Początkowo dobry wiatr, który łeb w łeb prowadził zawodników, zamienił się w spokojny lekki powiew, wtedy też pojawiły się największe emocje. Ostatkiem podmuchów wiatru udało im się ukończyć wyścig, który tuż przy samej mecie był niesamowicie widowiskowy. Centymetry dzieliły jednych od drugich zawodników. Ostatecznie ogłoszone wyniki pierwszej czołówki Mistrzostw Polski przedstawiają się następująco:

  1. Karol Milewski, Bartosz Milewski YK Stal Gdynia

  2. Jakub Pawluk, Marcin Józefowski KS Spójnia Warszawa

  3. Agnieszka Skrzypulec, Adam Kominek PSK 505

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, oraz dziękujemy za niesamowite widowisko!