Lato! Lato wszędzie!

  • Opublikowany: 8 września 2016

Wakacyjna pogoda w Piaskach, i to we wrześniu! Sami zobaczcie!

Z racji dopisującej nadal pogody zapraszamy na odpoczynek tych, którzy wakacji jeszcze w tym roku nie mieli! Chłodniejsze są jedynie wieczory i poranki, zdarza się widowiskowy lekki sztorm na morzu ale w ciągu dnia jest ciepło i słonecznie! To idealny czas dla tych, którzy nie lubią  godzinami wylegiwać się podczas smażenia na plaży lecz wolą aktywnie i ze zdrowymi korzyściami czerpać to co najlepsze na Mierzei Wiślanej! Powietrze coraz bardziej przesycone jest jodem doskonale wpływającym na cały nasz organizm! Korzystajmy więc z tego co daje nam Morze Bałtyckie i nadmorski klimat! Wybierzmy się na spacer po szerokiej piaszczystej plaży i po lesie (własnoręcznie zebrane i ususzone grzyby będą świetną pamiątką). Pobyt we wrześniu - wielu twierdzi, że to się dopiero nazywa prawdziwy odpoczynek!

Koniec wakacji wcale nie oznacza końca atrakcji w Krynicy Morskiej. We wrześniu czekają na was regaty, wystawa tematyczna oraz rodzinny piknik z dzikiem w roli głównej.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krynicy Morskiej można podziwiać wystawę fotograficzną “Moja Krynica Morska - Mój Dom”. Wielu odwiedzających Krynicę Morską z pewnością z zainteresowaniem obejrzy zdjęcia ukazujące dawny wygląd miasta oraz styl życia kryniczan. Przywołać wspomnienia będziecie mogli w godzinach: pon-pt 10:00-16:00 (oprócz środy) oraz w soboty 10:00-14:00.

A już 17 września Święto Pieczonego Dzika! To druga edycja tej imprezy. W ubiegłym roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, były zabawy i konkursy dla dzieci, różnorodne stanowiska z rękodziełem, stoisko Nadleśnictwa Elbląskiego, WWF oraz poczęstunek dla zgromadzonych gości. I najlepsze danie główne - pieczony dzik! 
Wierzymy, że i w tym roku dopisze nam pogoda oraz zgromadzeni goście!