Finał Mistrzostw w siatkówce

  • Opublikowany: 18 sierpnia 2003
Wietrzne finały

Rozegrany w Krynicy Morskiej Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet Simplus Cup 2003 odbył się w bardzo trudnych warunkach.
Silny wiatr i padający chwilami deszcz spowodowały, że piątkowe eliminacje były przykładem, jak to określiła jedna z zawodniczek "sportów losowych". Jak komuś lepiej powiało to wygrywał piłkę, a jak miał pecha to przegrywał.
Jakoś jednak te eliminacje rozegrano, a w sobotę wiało trochę mniej i w turnieju finałowym, chociaż piłka także wyczyniała cuda to jednak nie tak często.
Od ubiegłego roku w kobiecej siatkówce plażowej w Polsce trzy pary w różnej konfiguracji oscylują wokół podium. To Anna Białobrzeska/Joanna Kuchczyńska (Piast Szczecin Gmina Rewal), Ewa Kalinowska/Agnieszka Kucypera (Tatarek Wrocław) i Magdalena Michoń/Dorota Wojtczak (MKS Dąbrowa Górnicza i Nowa Sosnowiec) W tym roku Białobrzeska / Kuchczyńska w półfinale odprawiły nr 1 w rankingu PZPS parę Michoń / Wojtczak i w finale spotkały się z "wiecznie drugimi" Ewą Kalinowską i Agnieszką Kucyperą. Wrocławianki już trzeci raz znalazły się w finale i widać było, że tym razem są "otwarte na zwycięstwo". W I secie nastąpiła piorunująca korekta zamierzeń duetu Kalinowska / Kucypera.
19 - letnia Anna Białobrzeska i 18 - letnia Joanna Kuchczyńska odprawiły przeciwniczki wygrywając 21:12. II set to była zupełnie inna historia. Przez chwilę na plaży zrobiło się cicho bo po kilku minutach Kalinowska / Kucypera prowadziły po dwóch asach serwisowych Agnieszki 5:0. Chwilę później było 10 do zera dla Wrocławianek. Ostatecznie drugiego seta zawodniczki z Tatarka Wrocław wygrały 21:10. Tie break zapowiadał się pasjonująco i taki był. Do stanu 8:8 zdobywały z jednym wyjątkiem punkt za punkt. Wreszcie po dwóch dobrych zagraniach i ataku Kucypery w siatkę Białobrzeska i Kuchczyńska objęły prowadzenie 11:8, a chwilę później prowadziły 14:9. I zaczęły się cuda. Białobrzeska wyserwowała ok. 4 m za linię końcową. Potem dwa błędy szczecinianek, doskonały blok Kucypery na atakującej Kuchczyńskiej, superakcja wrocławianek i zrobiło się 14:14 !
Ale na miano "wiecznie drugich" trzeba zapracować. W tym momencie Ewa Kalinowska zaserwowała w siatkę, potem Białobrzeska i Kuchczyńska przeprowadziły wzorową akcję i zdobyły złoty medal. A wrocławianki znów były drugie. Trzecie miejsce zajęły tym razem były ubiegłoroczne Mistrzynie Magdalena Michań / Dorota Wojtczak. Mistrzynie Polski Białobrzeska / Kuchczyńska mają poważne plany. Chcą wywalczyć złoto na Mistrzostwo Europy do lat 23 i na Mistzrostwach Świata do lat 21!