II część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego już za nami! 30.05.2016

W weekend Bożego Ciała odbyła się II część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej.  

Podczas tej pięknej pogody ponad 400 żeglarzy rywalizowało ze sobą w różnorodnych klasach takich jak: RS:X junior, Laser i Laser Radial Junior, Laser 4.7, 29er, 420, Cadet, l’Equipe, Europa, Ok-Dinghy, Techno 293. 

W klasie RS:X triumfowała Lidia Sulikowska, za nią zaraz Weronika Marciniak oraz Magdalena Majewska. 
Z juniorów najlepszy okazał się Michał Zych, Aleksander Przychodzeń oraz Arne Fridtiofem Askvigiem. W klasie Bic Techno 293 z dziewcząt najlepsza okazała się Maja Kuchta, a zaraz za nią Agata Banach oraz Karina Filip. 
Z chłopców zwycięstwo wywalczył Jakub Sykuła, drugi był Dominik Lewiński a trzeci okazał się Kamil Ugniewski. 

Najliczniejszą grupę Laser 4.7 zdobyła Wiktoria Gołębiowska, która prześcignęła Jekatierinię Sańko, natomiast Michał Krasodomski, zwyciężył z Maksimem Dziechela. 
Laser Radial wygrał Wojciech Klimaszewski, na drugiej pozycji z dziewcząt była Magdalena Kwaśna, trzecie miejsce zdobył Szymon Kowalski. 
I miejsce w kategorii Laser Standard, zajął Jakub Rodziewicz, który od samego początku był na prowadzeniu, zaraz za nim na podium stanęli Paweł Nowicki i Wojciech Lipke.
Swój triumf mieli również Julia Szmit oraz Hanna Dzik w klasie 420, w klasie Cadet Miłosz Dołęga i Stanisław Dan, klasę l’Equipe zdobyła Amelia Linowska oraz Julia Chmiel, w Europa Jan Pic kobiet wykazała się Joanna Małyszka, a OK-Dinghy zdobył Marek Bernat. 
W klasie Finn, wygrywając komplet trzech wyścigów i tym samym zdobywając zwycięstwo zasłynął Sebastian Kalafarski. Drugie miejsce spośród 26 uczestników zdobył Mikołaj Lahn, trzeci był Łukasz Lesiński. 

Krynica Morska dzięki Pucharowi Polskiego Związku Żeglarskiego zdobyła sobie wielu fanów wśród odwiedzających nas gości, żeglarzy czy też mediów. Portem jachtowym, miastem Krynica Morska oraz samym akwenem Zalewu Wiślanego zachwycał się wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego  ds. Sportu Pan Tomasz Chamera, który podkreślił że to idealne miejsce do organizowania takich dużych i prestiżowych eventów jak ten.

Serdecznie dziękujemy za super widowisko jakie zapewnili nam wszyscy zawodnicy Polskiego Związku Żeglarskiego. 


Wszystkie aktualności