A czy wiesz, że ... ?

  • Opublikowany: 7 stycznia 2016

 

 

Morze Bałtyckie i Mierzeja Wiślana to nie tylko idealne miejsce do odpoczynku oraz super rodzinnych wakacji.


Czy wiecie, że kąpiel w morzu odmładza oraz odchudza?
Składniki mineralne jakie zawiera woda morska, wnikają wgłąb naszej skóry i działają na nią oczyszczająco oraz pobudzają metabolizm komórkowy, co wiąże się z poprawieniem stanu skóry, dotlenieniem jej, oraz poprawieniem napięcia i elastyczności. Oczywiście nie mówmy tu o jedno razowej kąpieli morskiej. Aby nasza skóra poprawiła się, potrzebuje 2-3 tygodni urlopu nad morzem. Jeszcze jedną ogromną zaletą kąpieli w Bałtyku jest niska temperatura wody, oczywiście wielu z was mogłoby na to narzekać, lecz znajdą się tacy zwolennicy, dla których jest to super sprawa, ponieważ chłodna woda pobudza przemianę materii oraz poprawia krążenie krwi w naszym ciele. 

O tym, że spacer nad morzem jest zbawienny dla naszego organizmu nie trzeba wspominać. Ale czy wiedzieliście o tym, że najzdrowiej jest zaraz po burzy? Powietrze wtedy jest nasycone ozonem, który ma właściwości bakteriobójcze. Pamiętajcie także, że jod którego nad morzem w zupełności wam nie zabraknie, jest idealnym składnikiem spaceru dla kobiet w ciąży, oraz chorym na niedoczynność tarczycy czy też dla osób, które na co dzień mieszkają w dużych, zanieczyszczonych miastach.
Tak istotnie nasycone powietrze jodem ma wpływ na nasz układ odpornościowy, który się hartuje i wspomaga termoregulację naszego ciała.

Polecamy więc wypoczynek nad morzem, nie tylko dla relaksu i odpoczynku, ale dla zdrowia! 

Aktualna pogoda jak najbardziej sprzyja spacerom jak i wycieczkom w nasze okolice. 
Zapraszamy już do rezerwacji na ferie zimowe, święta wielkanocne oraz na wakacje!