NOWY DWÓR GDAŃSKI – POLICJANCI WŁĄCZYLI SIĘ W SZKOLNE OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA

  • Opublikowany: 25 listopada 2015

Policjanci włączyli się w obchody II Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Do wspólnego uczczenia tego dnia zaprosili przedstawicielkę mundurowych uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim. Uroczysty apel z udziałem przedstawicieli władz miasta, służby zdrowia, policji i dyrekcji szkoły był wspaniałą okazją do przypomnienia dzieciom praw gwarantowanych ich przez polskie prawo i międzynarodową konwencję.

W piątek w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim obchodzono Dzień Praw Dziecka. Jednym z punktów programu był uroczysty apel, do udziału w którym uczniowie zaprosili zaprzyjaźnionych gości. Oprócz funkcjonariuszki Policji w wydarzeniu wzięli udział: Burmistrz Nowego Gdańskiego i przedstawicielka służby zdrowia.

Spotkanie rozpoczęło się przygotowanym przez uczniów programem artystycznym, który wprowadził wszystkich słuchaczy klas w tematykę praw dziecka. Następnie – w drugiej części uroczystości, przyszedł czas na pytania do zaproszonych gości. Od policjantki uczniowie chcieli się dowiedzieć między innymi: jakie problemy dotyczące dzieci nie są obojętne policjantom, co i kto najbardziej zagraża dzieciom w mieście i jak należy zachować się, kiedy małe dziecko znajduje się w niebezpieczeństwie.

Na koniec wszyscy goście otrzymali od dyrekcji szkoły podziękowania. Policjantka przekazała wszystkim uczniom plany zajęć, przygotowane z myślą o nowodworskiej młodzieży przez portal internetowy www.mierzeja.pl.