NOWY DWÓR GDAŃSKI – POLICJANCI UCZESTNICZYLI W PROFILAKTYCZNYCH „ROZMOWACH O ŻYCIU”

  • Opublikowany: 25 listopada 2015

W Krynicy Morskiej trwa kampania „Stop przemocy i dopalaczom”. Przedsięwzięcia profilaktyczne podejmowane w ramach dwumiesięcznego cyklu mają wspólny cel: informować o zagrożeniach związanych z używaniem przemocy i dopalaczy i uczyć skutecznie się przed nimi chronić. W piątkowe wydarzenie - koncert terapeuty Sławka Pyrko pt. „Rozmowy o życiu” dedykowane uczniom krynickiej szkoły, włączyli się policjanci i przedstawiciele lokalnego samorządu. Mł. insp. Tomasz Pawlak przekazał młodzieży antydopalaczowe plany zajęć przygotowane  w tym celu przez właściciela portalu internetowego www.mierzeja.pl.

W ramach trwającej od kilku tygodni krynickiej kampanii „Stop przemocy i dopalaczom”, jej organizatorzy zaprosili do współpracy terapeutę Sławka Pyrko, który przyjechał do miejscowej szkoły ze swoim autorskim programem pt. „Rozmowy o życiu”. Przeplatając rozmowy o uzależnieniach i ich zgubnym wpływie na życie z balladami muzycznymi ilustrującymi poruszaną tematykę, pan Sławek zwrócił uwagę słuchaczy na niewymierną wartość jaką stanowią życie i zdrowie każdego człowieka. Jego wizyta i artystyczny charakter profilaktycznej lekcji, wywołała w odbiorcach wiele pozytywnych odczuć i z pewnością zmusiła wielu młodych ludzi do refleksji nad swoimi postawami czy też wyborami życiowymi.

Prócz organizatorów kampanii, dyrekcji, pedagogów i uczniów krynickiej szkoły, w piątkowym wydarzeniu uczestniczyli też zaproszeni goście. Wśród nich był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim mł. insp. Tomasz Pawlak , Przewodnicząca Rady Miasta pani Teresa Pawłowska i Sekretarz Miasta pani Jolanta Kwiatkowska. Szef mundurowych przekazał uczniom antydopalaczowe plany zajęć oraz ołówki i długopisy przygotowane na tą okazję przez portal internetowy www.mierzeja.pl. Kolorowe plany zajęć doskonale wpisują się w profilaktyczne założenia kampanii, gdyż zachęcają młodzież do konsekwentnej realizacji swoich pasji i marzeń i doradzają co zrobić, aby nie pozwolić uzależnieniom zniszczyć życiowych planów młodych ludzi.