Polska na liście krajów, które każdy powinien odwiedzić w 2016 roku 23.11.2015

 

Polska znalazła się na liście 10 krajów, które każdy powinien odwiedzić w 2016 roku. Ranking opracowany został przez podróżników Lonely Planet - wydawnictwa znanych przewodników turystycznych, “biblii turystów z plecakiem”. Na liście znajdziemy pozycje z całego świata, w tym także Polskę.

Pełny ranking wraz z opisami został opublikowany w przewodniku Best in Travel 2016. Jak podkreślają twórcy, wybranie za cel podróży jednego ze wskazanych krajów zapewni wszystkim niezapomniane przeżycia i wspomnienia. 

Polska zajęła w zestawieniu miejsce siódme. Autorzy zwrócili uwagę na Wrocław, który w przyszłym roku będzie Europejską Stolicą Kultury, a także fakt, że coraz popularniejsza staje się u nas turystyka przyrodnicza. 

Wzrost zainteresowania turystyką przyrodniczą możemy zauważyć także na Mierzei Wiślanej. Piękne krajobrazy, kilometry szerokich plaż i idealny klimat przyciągają do nas coraz większą liczbę turystów zainteresowanych nie tylko wylegiwaniem się na piasku i kąpielami morskimi, ale także podziwianiem walorów przyrodniczych oraz zabytków naszego zakątka Polski. 

Kryterium tworzenia rankingu były nie tylko parki narodowe i miasta, ale także planowane w danych krajach imprezy i inne wydarzenia kulturalne oraz specjalne atrakcje dla turystów. 

Top 10 krajów, które powinniście odwiedzić w 2016 roku to:

1. Botswana

2. Japonia

3. Stany Zjednoczone

4. Palau

5. Litwa

6. Australia

7. Polska

8. Urugwaj

9. Grenlandia

10. Fidżi


Wszystkie aktualności