Za nami jesienny Rajd w Krainie Kormoranów 12.11.2015

 

W ostatnią niedzielę (8.11.2015 r) odbył się IV Jesienny Rajd Nordic Walking w Krainie Kormoranów. Ekstremalna pogoda z silnym wiatrem nie odstraszyła fanów nordic walking i na starcie stawiło się 73 zawodników. 

Sztorm na morzu i wichura w lesie nie powstrzymała fanów aktywnego wypoczynku i już przed 10:00 pierwsze osoby stawiły się w miejscu startu przy plaży w Kątach Rybackich. Można było spotkać kijkarzy z Elbląga, Bydgoszczy, Wejherowa, Nowego Dworu Gdańskiego, Malborka, Sztutowa i Kątów. 

Trasa rajdu prowadziła wyznaczonymi w lesie szlakami, a jej ostatni odcinek - plażą. Końcówka okazała się najbardziej emocjonująca. Silny wiatr i sztorm na morzu dał się we znaki zawodnikom, ale nawet niesprzyjające warunki nie powstrzymały ich przed ukończeniem rajdu. 

Po zakończeniu zawodów, najlepsi otrzymali puchary i medale z rąk pana Zbigniewa Ptaka – Starosty Nowodworskiego , pana Stanisława Kochanowskiego – wójta Gminy Sztutowo, Krystyny Chabskiej – Przewodniczącej Lokalnej Organizacji Turystycznej Gminy Sztutowo. 
Sztorm i podmuchy jesiennego wiatru nie odstraszyły także Morsów, którzy licznie przybili do Kątów. Ochoczo weszli do wody nie zważając na wysokie fale. Cztery osoby kąpały się po raz pierwszy. Gratulujemy odwagi. 

Impreza zakończyła poczęstunkiem ufundowanym przez LOT. Na wszystkich uczestników czekała grochówka, kiełbaski i gorące napoje. Można było rozgrzać się przy ognisku i muzyce. 

Poniżej lista zwycięzców na dystansie 10 km i 5 km 

W dystansie na 10 km zwyciężyli:

I miejsce mężczyzn  Bogdan Klarkowski  z Elbląga
I miejsce kobiet Urszula Czajka z Rumii
II miejsce Henryk Kulig z Elbląga
III miejsca Andrzej Chudziński z Elbląga
 
W dystansie na 5 km zwyciężyli:

I miejsce  Grzegorz Dubaj z Elbląga
II miejsce Jakub MÜller z Bydgoszczy
III miejsce Robert Kaptein z Elbląga

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję jesiennej imprezy do Kątów Rybackich i wiosenną do Sztutowa. 


Wszystkie aktualności