O bezpieczeństwie na drodze w teorii i praktyce 09.11.2015

 

Policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola w Sztutowie. W czasie zajęć z mundurowymi mali piesi utrwalili wiedzę o bezpieczeństwie na drodze nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Mundurowi obdarowali przedszkolaków upominkami – ołówkami  i puzzlami przekazanymi na ten cel przez portal www.mierzeja.pl i grupę LOTOS.  Za zajęcia i prezenty dzieci podziękowały funkcjonariuszom piosenką o bezpieczeństwie.

Policjanci z ruchu drogowego i prewencji nowodworskiej jednostki oraz dzielnicowy ze Sztutowa odwiedzili dzieci ze sztutowskiego przedszkola. W czasie zajęć przeprowadzonych w czterech grupach funkcjonariusze zapoznali ich z zawodem policjanta oraz przypomnieli zasady bezpiecznego uczestnictwa maluchów w ruchu drogowym. W rozmowie z mundurowymi zarówno cztero -  jaki i pięciolatki  wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań pieszych oraz pasażerów i obiecały uroczyście, że będą dbać o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W nagrodę za aktywne uczestnictwo policjanci wręczyli im małe upominki – ołówki przekazane przez portal www.mierzeja.pl oraz ulotki informacyjne. Do każdej z grup trafiły też puzzelki od grupy LOTOS, promującej mistrzowskie zapinanie pasów bezpieczeństwa. W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki wręczyły policjantom podziękowania i zaśpiewały piosenkę o bezpieczeństwie.

W ramach drugiej części spotkania maluchy mogły obejrzeć radiowozy służbowe, a następnie zaprezentowały w praktyce jak być widocznym przy drodze i co oznacza prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych.


Wszystkie aktualności