I MIĘDZYNARODOWY ZLOT ŻEGLARSKI w Krynicy Morskiej 06.07.2007

W minioną sobotę 30.06.2007 w Krynicy Morskiej odbył się wspaniały zlot żeglarski. Żeglarze walczyli o Puchar Marszałków Województw Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego oraz o Puchar Burmistrza Miasta Elbląga, a także Puchar Prezydenta Miasta Elbląga.

I MIĘDZYNARODOWY ZLOT ŻEGLARSKI był okazją promocji programu rozwoju dróg wodnych delty Wisły i Zalewu Wiślanego. Przybyło wielu znamienitych gości m.in. Marszałkowie Senatu: B.Borusewicz i M.Płażyński, Marszałkowie woj. pomorskiego: J.Kozłowski i M.Struk, Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego: J.Protas, Prezes Polskiej Izby Turystyki: J.Korsak a także wielu innych prezydentów, burmistrzów, wójtów miast i gmin województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Honory gospodarza pełnił Burmistrz Miasta Krynica Morska Adam Ostrowski a większą cześć imprezy prowadził pełnomocnik marszałka woj. pomorskiego Zbigniew Ptak. Tuż po godz. 14-tej na placu masztowym odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięskim załogom, a włodarze podpisali list intencyjny w sprawie rozwoju dróg wodnych.

Przez cały dzień w miasteczku promocyjnym stworzonym specjalnie na okoliczność ZLOTU obok mariny żeglarskiej, promowało się 26 miast i gmin województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
Po uroczystościach związanych z zakończeniem regat odbyła się konferencja programowa prezentująca działania na rzecz aktywizacji turystyki wodnej.

Dzień w krynickiej marinie kończył się przy piosenkach z teatru, koncercie zespołu Detko Band i występie Tadeusza Drozdy.
Wszystkie aktualności