Znamy wyniki Regat o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej

  • Opublikowany: 27 sierpnia 2015

 

W dniach 22-23.08.2015 na wodach Zalewu Wiślanego odbyły się regaty o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej. Impreza należała do cyklu Pucharu Polski Klasy 505. W rywalizacji wzięło udział 20 załóg z całej Polski. 

Najwyższe miejsce na podium zajęli liderzy klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w sezonie 2015 - Jarosław Grabowki i Michał Olko na jachcie POL 9132, drugie miejsce zajęła załoga Przemysław Zagórski i Piotr Juckiewicz na jachcie POL 9023. Trzecią pozycję udało się zdobyć Tymonowi Sadowskiemu i Łukaszowi Skrzyckiemu, którzy pływają na jachcie POL 9119. Wszystkie miejsca na podium wywalczyły załogi reprezentujące YK Stal Gdynia.

O miejsca na podium toczyła się zacięta rywalizacja. Różnice punktowe były minimalne. Zwycięzka załoga regat wygrała tylko jeden wyścig podczas całych regat. Panowie żeglowali jednak najbardziej równo i udało im się uzyskać wysokie pozycje we wszystkich biegach.

Żeglarzy w Krynicy Morskiej przywitała słoneczna pogoda, jednak podczas obu dni zawodów musieli się zmagać ze zmiennym wiatrem, co dodatkowo uatrakcyjniło rywalizację. W sobotę i niedzielę, podczas każdego z wyścigów, siła wiatru rosła od 2-3 m/s do nawet 8 m/s, w niedzielę zmienił się także jego kierunek. Zawodnicy przy każdym podejściu musieli zmieniać ustawienia swoich jachtów i dostosowywać je do zmieniających się warunków.

Po pierwszym dniu zawodów, wszystkie załogi spotkały się na uroczystej kolacji w jednym z klubów na plaży. Żeglarze byli zachwyceni pięknym widokiem na zachodzące słońce. Podczas kolacji rozlosowano nagrody rzeczowe przygotowane przez sponsorów. Nagrodę główną, żagiel Narwal Sails otrzymała załoga jachtu POL 8416 Marcin Malta i Grzegorz Tomaszewski.

Regaty Pucharu Polski 505 rozegrano w Krynicy Morskiej po raz pierwszy. Zawodnicy stwierdzili, że była to jedna z najlepszych imprez jakie dotąd się odbyły.

Wspaniała pogoda, świetny akwen z korzystnymi warunkami wiatrowymi, bardzo dobra infrastruktura portowa oraz wyśmienita obsługa i organizacja regat - to wszystko sprawia, że klasa 505 na pewno wróci w to miejsce na kolejne imprezy. Podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie zawodów, bardzo sprawnej obsłudze regat komisji sędziowskiej oraz sponsorom.

Regaty zrealizowano dzieki wsparciu Burmistrza Miasta Krynica Morska oraz firm: Narwal Sails, Code Zero oraz Grawer Group.

Galerie świetnych zdjęć z regat autorstwa Aliny Limańskiej-Michalskiej oraz szczegóły zmagań pucharowych można śledzić na profilu Klasy 505 w Polsce: http://www.facebook.com/505Polska oraz na profilach w serwisach Flickr, Youtube oraz Instagram (#505wPolsce).

Szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ

Źródło: www.zagle.com.pl autor zdjęć: Alina Limańska-Michalska