Regaty o Puchar Burmistrza Miasta Krynica Morska 20.08.2015

 

W najbliższy weekend (22-23.08.2015) fanów wodnego szaleństwa, którzy odwiedzają Krynicę Morską czeka ogromna gratka. Na wodach Zalewu Wiślanego odbędą się Regaty o Puchar Burmistrza Miasta Krynica Morska. Impreza zaliczana jest do cyklu Pucharu Polski Klasy 505. 

Krynica Morska to idealne miejsce do rozgrywania regat i uprawiania turystyki wodnej. Mierzeja Wiślana z jednej strony otoczona jest wodami Bałtyku, z drugiej Zalewu Wiślanego. Płytkie wody Zalewu sprzyjają uprawianiu windsurfingu i kitesurfingu. Podczas mroźnych zim, kiedy akwen skuje gruba warstwa lodu odbywają się tu zawody w kitesurfingu na lodzie. Lokalizacja to ogromy atut, ale równie ważna jest bogata infrastruktura portu jachtowego, dzięki czemu panują tu świetne warunki do żeglowania.

W najbliższych regatach spodziewany jest udział nawet 20 ekip z całej Polski. Organizatorzy zadbali o bezpłatne miejsca na polu namiotowym niedaleko mariny oraz posiłki i napoje, które czekać będą na zawodników po zakończeniu wyścigów. Żeglarze będą mieli o co walczyć. Do rozlosowania będą m.in. nowy żagiel ufundowany przez Narwal Sails oraz torby żeglarskie firmy Code Zero. Sobotnie sailors party odbędzie się w klubie na plaży, ze wspaniałym widokiem na morze.

Organizatorzy regat: Urząd Miasta Krynica Morska, Jacht Klub Krynica Morska, Polskie Stowarzyszenie Klasy 505

Sponsorzy: Burmistrz Miasta Krynica Morska, Polskie Stowarzyszenie Klasy 505, Narwal Sails, Grawer Group, Code Zero.

Serdecznie zapraszamy na krynickie molo, skąd będzie można podziwiać zmagania pięknych jednostek.
Trzymamy kciuki za najlepszych!


Wszystkie aktualności