"EuroLato 2015" – ze współpracą rozwojową w tle w Krynicy Morskiej 14.08.2015

16 sierpnia w Porcie Jachtowym przy ul. Gdańskiej w Krynicy Morskiej będzie można odwiedzić namioty Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Wakacyjna akcja towarzyszy trasie koncertowej „Lata z Radiem”. Zapraszamy dzieci i dorosłych w godzinach 15.30-19.30 - Komisja Europejska przygotowała dla was konkursy z nagrodami i mnóstwo rozrywek. 

Drugi rok z rzędu akcja towarzyszy Polskiemu Radiu podczas letniej trasy koncertowej Lata z Radiem. W strefie „EuroLata 2015” staną trzy namioty Komisji Europejskiej z rozmaitymi atrakcjami. W namiocie głównym odbywać się będzie najważniejszy punkt programu, czyli konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, którego kolejne rundy będą rozgrywane o każdej pełnej godzinie. Do wygrania cenne upominki, w sam raz na nowy rok szkolny i akademicki!

Na pewno nie można przejść obojętnie obok namiotu poświęconego tematowi Europejskiego Roku na  rzecz Rozwoju, w którym będą czekać rebusy dotyczące Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej, czyli kontynentów, które z Unią Europejską łączy współpraca rozwojowa. 

Ideą przewodnią tegorocznych letnich spotkań będzie właśnie Europejski Rok na rzecz Rozwoju, jakim został ogłoszony rok 2015. To wyjątkowa okazja, aby mówić o  zewnętrznych działaniach Unii Europejskiej i o tym, jak sama Europa angażuje się w walkę z ubóstwem na świecie. Choć ponad 85% Europejczyków uważa, że pomoc rozwojowa ma istotne znaczenie (wg wyników Eurobarometru opublikowanego w styczniu 2015 r.), ponad połowa z nas (55%) nadal nie wie, dokąd trafia pomoc z Unii Europejskiej i na czym faktycznie polega. Z tematyką Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju podczas akcji „EuroLato 2015” będzie można się zapoznać poprzez publikacje, quizy i konkursy. 

Inne najważniejsze tematy to: program Erasmus+, możliwości podejmowania pracy w innych krajach członkowskich UE i unijne fundusze dla Polski na lata 2014-2020. 

Przewidziano również niespodziankę dla dużych i małych miłośników najnowszych technologii – w namiocie głównym czekać będzie na nich stanowisko ze specjalnymi goglami, pozwalającymi na chwilę przenieść się do wirtualnego świata i poznać tajemnicze zakątki odległych kontynentów! 

Świetną okazją do sprawdzenia wiedzy o państwach członkowskich UE, będzie również europejskie koło fortuny, którym będzie można zakręcić przez cały czas trwania akcji. 

Na odwiedzających tradycyjnie czekać będzie także namiot informacyjny z darmowymi publikacjami oraz strefa relaksu z wygodnymi leżakami oraz kącik fotograficzny, w którym każdy będzie mógł zrobić sobie i otrzymać w prezencie pamiątkowe, wykonane na miejscu, zdjęcie na tle budynku Berlaymont – brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej.

Impreza w Krynicy Morskiej to szesnasta odsłona letniej trasy koncertowej Lata z  Radiem, której towarzyszy „EuroLato 2015”. Kolejnymi miejscowościami, które odwiedzi Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej będą: Wyszków (22  sierpnia), Nowe Miasto Lubawskie (23 sierpnia), Drezdenko (29 sierpnia), Wałcz (30  sierpnia).


Wszystkie aktualności