Słupki rtęci notują rekordy. Nad morzem gorrrrąco!

  • Opublikowany: 5 sierpnia 2015

Lato chce nadrobić zaległości i przez najbliższe kilka dni będziemy musieli zmierzyć się z bardzo wysokimi temperaturami. Gdzie szukać ochłody podczas upalnych dni? Oczywiście nad morzem!

Nic tak przyjemnie nie ukoi rozgrzanej skóry jak morska bryza i kąpiel w wodach Bałtyku. 
Turyści z całej Polski tłumnie odwiedzają miejscowości Mierzei Wiślanej. Plaże pełne są osób szukających ucieczki od rozgrzanych murów miasta.

Podczas wypoczynku należy pamiętać o piciu dużej ilości płynów. Konieczne jest używanie kosmetyków z wysokim filtrem UV. Należy także pamiętać o odpowieniej ochronie oczu, nie można zapominać o okularach przeciwsłonecznych z filtrem UV. 
Podczas upałów ważna jest również dieta. Należy wystrzegać się ciężkich, tłustych potraw i zastąpić je lekkimi daniami z dużą ilością warzyw. 

Pakując torbę plażową nie wolno zapomnieć o wodzie, kremach do opalania i lekkich przekąskach. Przed nadmiarem promieni słonecznych skutecznie ochroni nas parasol lub namiot plażowy. Nie wolno zapomnieć także o nakryciach głowy. 

Specjaliści zalecają unikanie opalania się w godzinach największego nasłonecznienia (10:00-16:00). Warto zastosować się do tej rady i zrezygnować z plażowania kiedy słupki rtęci notują rekordowe wyniki. Aby w tym czasie nie tracić cennych chwil upragnionego urlopu warto zwiedzić okoliczne atrakcje. Z pewnością spodoba się wam wycieczka na Wielbłądzi Garb - punkt widokowy niedaleko Krynicy Morskiej. Na Wielbłądzi Garb prowadzi leśna ścieżka. Wśród wysokich drzew upał nie będzie bardzo uporczywy. Świetnym pomysłem są także rejsy statkami po Zalewie Wiślanym. Przejażdżki po Zalewie oraz dłuższe wycieczki do Fromborka, czy Tolkmicka pozwolą uciec od upału i znaleźć ukojenie w wodach akwenu.