Lato z Radiem zawitało do Stegny 20.07.2015

 

W niedzielę (19.07.2015) w Stegnie gościł Program Pierwszy Polskiego Radia ze swoją letnią imprezą. 

Mieszkańcy i turyści najpierw mogli spotkać radiowców na bulwarze, gdzie ustawione są Ławeczki Radiowej Jedynki, później impreza przeniosła się na plac przy ul. Jagiełły. 
Wokół placu rozstawione były namioty sponsorów. Przybyli turyści mogli odwiedzić stanowisko ZUSu, namioty, gdzie można było dowiedzieć się wszystkiego na temat Unii Europejskiej, zobaczyć najnowsze modele Dacii, poznać zalety ochrony przed komarami firmy OFF!, a także spróbować pysznych dań przygotowanych przez kucharzy Prymat. Przygotowano także strefę gastronomiczną Żubra oraz kącik dla dzieci, gdzie rozstawione były kolorowe zamki i dmuchane zjeżdżalnie. 

Obchody rozpoczęły się tradycyjnie sygnałem Lata z Radiem. Po przedstawieniu sponsorów rozpoczął się blok dla najmłodszych widzów przygotowany przez Centrum Uśmiechu. 
Skoczne piosenki szybko wpadły w uszy maluchów i można było słyszeć wesołe: “A dlaczego gruszka chce być chuda jak pietruszka… “ 

Po nich na scenie wystąpił zespół PAPA D. Znane kawałki podchwyciła publiczność i mimo deszczu zabawa pod sceną trwała w najlepsze. 

SZAFA GRA to zespół, który jako kolejny wkroczył na scenę Lata z Radiem. Artyści świetnie odwzorowywali wykonawców poszczególnych utworów. 

Po nich wystąpił Stachursky wraz z zespołem. Artysta mimo deszczu dziarsko wkroczył na scenę, pod którą zgromadzili się jego fani. Ani wokalista, ani widzowie zdawali się nie zwracać uwagi na deszcz. Koncert nie trwał długo i upłynął w strugach wody, ale atmosfera pod sceną była gorąca. 

Ze względu na nasilające się opady, organizatorzy zdecydowali niestety o odwołaniu reszty koncertów tego dnia i zakończeniu imprezy. 

 


Wszystkie aktualności