Muzyka polska na Żuławach 16.07.2015

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Elbląska Orkiestra Kameralna. Ideą przewodnią Festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach w swoistym dialogu z muzyką polską.

W dniach 17-22 lipca kameraliści pod dyrekcją Maestro Marka Mosia zagrają koncerty z udziałem znakomitych solistów: Iwony Sobotki (sopran) oraz Szymona Komasy (baryton). 

Festiwal, tak jak w ubiegłym roku zagości w sześciu miejscowościach. Na mapie tej specjalnej trasy koncertowej znajdzie się tym razem także Jantar!

Pierwszy koncert odbędzie się 17 lipca 2015 r. w Kościele p.w. św. Bartłomieja w Pasłęku, a następne: 18 lipca w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Ornecie, 19 lipca w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, 20 lipca w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie oraz 21 lipca w Kościele p.w. św. Barbary w Starym Polu. Festiwal zakończy się 22 lipca koncertem w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze.

Przed każdym z koncertów odbędzie się otwarta próba generalna dla najmłodszych ze specjalnie przygotowanym repertuarem.

Podczas wszystkich festiwalowych koncertów artyści zaprezentują publiczności dzieła znakomitych, polskich kompozytorów, między innymi: Etiudę C-dur; Preludium e-moll Fryderyka Chopina, Duet z opery Halka Stanisława Moniuszki, Serenada; Pamiętam ciche, jasne, złote dnie Mieczysława Karłowicza, Taniec z baletu Harnasie; Kalinowe dwory Karola Szymanowskiego czy Sonety miłosne Tadeusza Bairda.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny! 

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Piotr Żuchowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. 

Projekt Festiwal ,,Muzyka polska na Żuławach” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Wydarzenia artystyczne, priorytet: Muzyka.

Projekt Festiwal „Muzyka polska na Żuławach” jest współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Pomorskiego.

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: PZU, Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler


Wszystkie aktualności