Pani Beata Murawska z Radomia tegorocznym Mistrzem Świata w Poławianiu Bursztynu 13.07.2015

 

Wczoraj (12.07.2015) zakończyły się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Była to już siedemnasta edycja tej sympatycznej imprezy. 

Zabawa rozpoczęła się około południa. Zarówno dzieci jak i dorośli świetnie się bawili biorąc udział w zabawach przygotowanych przez animatorów. Na zgłodniałych plażowiczów czekała także słodka przekąska. Na największej  plenerowej patelni, kucharze, przy asyście Pani Wójt Gminy Stegna Ewy Dąbskiej, przygotowywali pyszny słodki deser, który otrzymał nazwę Jantar. Odbył się także pokaz akcji ratowniczej, który przygotowali ratownicy wodni pracujący na plaży w Jantarze. 

Główną atrakcją było jednak poławianie bursztynu. Na stanowiskach stawili się półfinaliści wyłonieni podczas eliminacji. Odbyła się także runda VIPów. Swoich sił jak co roku spróbowali znani dziennikarze i aktorzy. 

Wśród zawodników panowała wesoła atmosfera rywalizacji. Było o co walczyć. Organizatorzy zadbali o bardzo atrakcyjne upominki dla najlepszych poławiaczy. Nagrodą główną w konkursie był m.in. telewizor ufundowany przez nasz portal www.mierzeja.pl. Każdy z zawodników otrzymał także upominki od Urzędu Gminy Stegna, Radiowej Jedynki oraz wiele innych. 

Tytuł tegorocznego Mistrza Świata w Poławianiu Bursztynu w kategorii JUNIOR zdobyła Zuzanna Wosztyl z Radomia, której udało się wyszukać w kidzinie aż 124 g złota bałtyku. 
Zaciętą rywalizację mogliśmy podziwiać podczas rozgrywki VIPów. Wśród znanych i lubianych najlepszy okazał się Andrzej Nejman, któremu udało się osiągnąć wynik 111,2 g. Na kolejnych miejscach uplasowali się Pani Marzena Wyczółkowska (108,2 g) oraz Pan Igor Makiejew (102,3 g).

W kategorii SENIOR najlepiej poszło Pani Beacie Murawskiej z Radomia (101,7 g). Pani Beata pierwszy raz brała udział w poławianiu bursztynu i udało jej się pokonać bardziej doświadczonych zawodników. W jej ręce trafił telewizor - nagrona głowna ufundowana przez nasz portal, upominki od Urzędu Gminy Stegna, Radiowej Jedynki, pamiątkowa statuetka oraz wiele innych nagród. Aby znieść ogrom upominków ze sceny konieczna była asysta męża Pani Beaty. 

Drugie miejsce na podium zdobyła Pani Katarzyna Kowara z Warszawy z wynikiem 88,9 g. W jej ręce również trafiło mnóstwo prezentów w tym rower ufundowany przez powiat płocki.  Trzecie miejsce wywalczył Pan Damian Molik z Krakowa  (86,1 g). Jedną z nagród za zajęcie tego miejsca podium był odtwarzacz DVD ufundowany przez właściciela baru Tropikalna Plaża w Stegnie. 

Organizatorzy zadbali także o świetną oprawę muzyczną imprezy. Najpierw na scenie zagrał Zespół Sami. Energetyczna muzyka i pozytywne nastawienie zespołu udzieliła się publiczności, która szybko podłapała teksty i pląsała w rytm piosenek.

Około godziny 20:00 na scenie odbył się koncert gwiazdy tegorocznych obchodów XVII Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Na scenie wystąpił Danzel. Znane utwory jeszcze bardziej rozbujały publiczność i zabawa rozkręciła się w najlepsze.  

Koncerty na plaży trwały do późnych godzin nocnych. Imprezę zakończył pokaz laserowy. 

Już dziś serdecznie zapraszamy na przyszłoroczną imprezę. 

Wszystkich, którym marzy się tytuł Mistrza Świata w Poławianiu Bursztynu zachęcamy do odwiedzania Mierzei Wiślanej jesienią i wczesną wiosną, kiedy na plażach znajduje się dużo kidziny i bursztynów. Będzie można potrenowąć przed kolejnymi zawodami. 

Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich zawodników:

KATEGORIA JUNIOR:

 1. Zuzanna Wosztyl, Radom - 124 g
 2. Anna Dikora, Kraków - 123,6 g
 3. Łukasz Słowikowski, Marki - 96,3 g
 4. Mateusz Przybył, Grodzisk Mazowiecki - 96,1 g
 5. Gabrysia Przybył - 95,6 g
 6. Luiza Gnyś, Waliny - 88,7 g
 7. Paulina Pochciał, Kielce - 84,3 g
 8. Karolina Knych, Warszawa - 83,6 g
 9. Ula Kuźniak, Warszawa - 68,5 g 
 10. Mateusz Słowikowski, Marki - 66 g

KATEGORIA SENIOR:

 1. Beata Murawska, Radom - 101,7 g
 2. Katarzyna Kowara, Warszawa - 88,9 g
 3. Damian Molik, Kraków - 86,1 g
 4. Andrzej Ławniczak, Gdynia - 85,7 g
 5. Arkadiusz Baranek - 85 g
 6. Piotr Cak, Płock - 84,5 g
 7. Hanna Garus, Konin - 82,9 g
 8. Marta Pyra, Gdańsk - 81 g
 9. Maja Pochciał, Katowice - 69,6 g
 10. Anna Jakubczyk, Jantar - 41,2 g

KATEGORIA VIP:

 1. Andrzej Nejman - 111,2 g
 2. Marzena Wyczółkowska - 108,2 g
 3. Igor Makiejew - 102,3 g 
 4. Wojciech Woch - 101,2 g
 5. Ewgienia Łucznikow - 100,7 g 
 6. Wojciech Wysocki - 92,6 g
 7. Jolanta Kwiatkowska - 89,7 g
 8. Anton Trofimov - 88,1 g
 9. Marcin Troński - 68,7 g
 10. Jerzy Bończak - 52,5 g 

Wszystkie aktualności