Wiosna i EDK „Mierzeja”

  • Opublikowany: 17 marca 2015

 

Wiosenne pobyty nad Bałtykiem zdobywają coraz większą popularność.  Dzisiejszy słoneczny dzień również nas odciągnął od komputerów i po śniadaniu wybraliśmy się na spacer po plaży i lesie.

Zapytaliśmy kilka osób spacerujących nad morzem co zdecydowało na wybór akurat tego miesiąca na przyjazd na Mierzeję Wiślaną.  Najczęściej przewijała się odpowiedź, że jest dużo przyjemniej i taniej niż w sezonie letnim. Nawet całkiem młoda para stwierdziła, że teraz jest ślicznie i spokojnie i właśnie taka atmosfera nadmorskich miejscowości ich urzeka. Pan z dwoma rasowymi psami poinformował nas,  że cieszy oczy widokiem pustych plaż bez barów, dmuchańców i setek kolorowych parawanów. Starsze panie dziarsko spacerujące z kijkami nordic walking opowiadały, że nie znoszą upałów i dlatego przyjeżdżają w marcu i kwietniu. W przypadku rodziny z dziećmi glos oddano właśnie im, usłyszeliśmy, że „warto tu przyjechać choćby na jeden dzień bo jest kawałek plaży i błękitne niebo”:)

Wiosenna aura sprzyja spacerom ale jeśli chcecie odbyć naprawdę  długą wędrówką to weźcie udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, której trasa wiedzie wzdłuż Bałtyku, początek jest w Mikoszewie a koniec w Piaskach za Krynicą Morską. EDK odbędzie się w nocy 27 marca. Szczegóły znajdziecie na stronie www.edk.org.pl trasa ma nazwę „Mierzeja”.