10 w skali Beauforta

  • Opublikowany: 13 stycznia 2015

 

Za nami kilka bardzo wietrznych dni. Sztorm na morzu tworzył fale imponującej wielkości. Plaża prawie w całości pochłonięta była przez wzburzoną wodę. 

Kto jeszcze nie miał okazji podziwiać sztormu na morzu - niech żałuje! Widok jest wprost niesamowity, a potęga żywiołu zapiera dech w piersiach. 

Powietrze po sztormach przepełnione jest zdrowotnym jodem - składnikiem niezbędnym do prawidłowego działania organizmu. Gorąco zachęcamy do spacerów wśród nadmorskich lasów, wzdłuż plaży i korzystania z bogactw naturalnych Mierzei Wiślanej. 

Plaża po silnych sztormach w naszym regionie jest wprost usiana bursztynami. Złote kawałeczki wyrzucane są na brzeg w ogromnych ilościach. Gęstość bursztynu jest porównywalna do gęstości wody morskiej, więc fale z łatwością niosą na brzeg duże okazy Bałtyckiego Złota. Szczęśliwcy mogą się natknąć na wyjątkowe bursztyny z zatopionymi owadami sprzed milionów lat! 

Prognozy przewidują jeszcze kilka wietrznych dni. Morze z pewnością wyrzuci na brzeg jeszcze sporo złotych bryłek. Zapraszamy do spacerów (gdy opadnie siła wiatru) oraz poszukiwań pamiatkowych kawałków bursztynu.