Sztutowskie przedszkolaki "świecą przykładem" na drodze

  • Opublikowany: 10 października 2014

 

Sztutowskie maluchy rozmawiały z policjantką o bezpieczeństwie w drodze do przedszkola. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością zasad bezpieczeństwa, za co otrzymały w nagrodę odblaskowe breloczki ufundowane przez portal mierzeja.pl. Pochwały należą się również rodzicom sztutowskich przedszkolaków, którzy nie bagatelizując kwestii bezpieczeństwa małych pieszych, z własnych funduszy zakupili dla każdej grupy odblaskowe kamizelki. Dzięki nim sztutowskie przedszkolaki „świecą przykładem” podczas pieszych wycieczek.

Maluchy ze sztutowskiego przedszkola zaprosiły do siebie policjantów. W środę od rana każdą z pięciu grup odwiedziła funkcjonariuszka, która rozmawiała z przedszkolakami o bezpieczeństwie w drodze do przedszkola.

W trakcie zabaw i konkurencji przygotowanych przez policjantkę maluchy wykazały się dużą wiedzą z zakresu zasad zachowywania się na drodze i w jej pobliżu. Każda z grup musiała zebrać odpowiednia liczbę punktów, aby otrzymać  nagrody jakie przyniosła ze sobą policjantka. Dzieci poradziły sobie wzorowo z każdym zadaniem, za co otrzymały odblaskowe żaglówki przekazane na ten cel przez właściciela portalu mierzeja.pl.

Na koniec spotkania starszaki w towarzystwie swoich pań i policjantów z nadmorskich posterunków wybrały się na krótki spacer po miejscowości. W jego trakcie udowodniły, że wiedzę o bezpieczeństwie potrafią wykorzystać w praktyce i zaprezentowały wzorowe przejście przez pasy.

W dbaniu o własne bezpieczeństwo wspierają maluchy sztutowscy rodzice, którzy z własnych funduszy zakupili dla każdej grupy odblaskowe kamizelki. Dzięki nim przedszkolaki nadmorskiej gminy są widoczne i „świecą przykładem” na drodze.

 

Informacja Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim Pani Pauliny Grzesiowskiej