Bezpieczna droga do szkoły z mierzeja.pl

  • Opublikowany: 1 października 2014

 

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że uczniowie szkół i przedszkoli gmin Mierzei Wiślanej otrzymają bezpłatnie breloki odblaskowe w kształcie żaglówki sygnowane logo naszego portalu www.mierzeja.pl.  Żeby każde dziecko po zmroku było widoczne i czuło się bezpieczniej na drodze. Już wkrótce w szkołach i przedszkolach odbędą się spotkania z policjantami na temat bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg. Właśnie podczas tych spotkań policjanci nauczą dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach i rozdadzą dzieciom odblaskowe breloki.

Jesienią i zimą znacznie szybciej zapada zmrok dlatego tak ważne jest posiadanie odblasków.
Należy także pamiętać, że od 31 sierpnia 2014 r. wszyscy piesi poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym zobowiązani są do korzystania z elementów odblaskowych.

Odblaskowe breloki ufundował i przekazał Panu insp. Wacławowi Łokuciewskiemu  Komendantowi Policji w Nowym Dworze Gd. właściciel naszego portalu Pan Adrian Bogusłowicz.

W sumie breloki otrzyma 2000 dzieci w Krynicy Morskiej, Sztutowie, Stegnie, Jantarze, Mikoszewie, Drewnicy i Tujsku (1600 przekażą dzieciom policjanci, 400 szt. wręczą pracownicy portalu).

 

 

fot. P. Grzesiowska, T. Chudzyński