Na Mierzeję po zdrowie 22.09.2014

Mierzeja Wiślana jest wyjątkowa nie tylko ze względu na piękne krajobrazy i urocze miejscowości, ale także za niesamowity mikroklimat. W pobliżu nie znajdziemy żadnego przemysłu, okoliczne rezerwaty i park krajobrazowy zapewniają wysoką dbałość o środowisko naturalne. 
Jednym z największych skarbów Mierzei Wiślanej jest jej powietrze - czyste i pełne zdrowotnych składników pochodzenia morskiego. Bryza od morza niesie ze sobą drobinki morskiej wody, w której składzie znajdują między innymi jod, brom, wapń i magnez. 
Taki morski aerozol wykazuje liczne właściwości lecznicze. Pobyt na Mierzei Wiślanej pomoże złagodzić stany zapalne oskrzeli oraz zmniejszyć ich reaktywność na alergeny. Drobinki morskiej wody łagodzą także stany zapalne i alergiczne skóry. W jej składzie znajduje się jod, który odgrywa kluczową rolę w produkcji hormonów wytwarzanych przez tarczycę, niezbędnych do prawidłowego działania wszystkich komórek organizmu. 
Cisza i spokój jaki znajdziemy na Mierzei, już po kilku dniach pobytu pozwoli ukoić nerwy i naładować akumulatory na cały rok. To idealne miejsce żeby na chwilę zapomnieć o stresach związanych z pracą i kłopotami dnia codziennego. 
Zapraszamy przez cały rok!

 


Wszystkie aktualności