Pani Anna z Junoszyna tegoroczną Mistrzynią Świata w Poławianiu Bursztynu

  • Opublikowany: 4 sierpnia 2014

Wczoraj na plaży w Jantarze odbył się Finał XVI Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. 
Do zmagań o największą ilość złota Bałtyku w kategorii senior przystąpili najlepsi poławiacze wyłowieni podczas wcześniej przeprowadzonych eliminacji. Swoją rundę rozegrali także znani aktorzy i dziennikarze. Panowała atmosfera dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Poławiacze oraz zebrani kibice nie mogli narzekać na pogodę. Było wprost bajkowo! Świeciło piękne słońce, a fale Bałtyku rozbijające się o brzeg dawały ukojenie w upale. 
Zabawa na plaży trwała od południa do późnych godzin nocnych kiedy to odbył się pokaz sztucznych ogni kończący XVI Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Podczas imprezy dzieci mogły wziąć udział w zabawach i konkursach organizowanych specjalnie dla nich. Nie brakowało pomalowanych tygrysków i uśmiechu na małych buźkach.

Wśród kategorii JUNIOR najlepsza okazała się Luiza Gnyś z Waliny, której udało się nazbierać 115,4 g bursztynu. Zaciętą rywalizację mogliśmy podziwiać także podczas zmagań VIPów. Wśród znanych osobistości najlepszym poławiaczem okazał się Pan Jerzy Bończak, który uplasował się na pierwszej pozycji z wynikiem 128,7 g. Za nim na podium stanął Andrzej Nejman (128,7 g) i Marcin Troński (102,5 g). Każdy z nich dostał upominki od Radiowej Jedynki oraz Urzędu Gminy Stegna. 
Niemało emocji wzbudziły rozgrywki w kategorii SENIOR. Stawka była wysoka, bo do wygrania było mnóstwo wspaniałych nagród. Nagrodą główną był telewizor ufundowany przez serwis www.mierzeja.pl, a także obraz, statuetki, prezenty od Radiowej Jedynki, Urzędu Gminy Stegna oraz wiele innych. Na najwyższym miejscu podium uplasowała się mieszkanka Junoszyna – Anna Jakubczyk, której udało się uzbierać 120,4 g bursztynu. Drugie miejsce wywalczył Pan Piotr Cak z Płocka (107,5 g), trzecie – Piotr Podlaski (95,1 g).

W czasie trwania imprezy rozdano także nagrody za konkurs fotograficzny zorganizowany przez Gimnazjum im. Na Bursztynowym Szlaku. Tu wyjątkowo przyznano trzy pierwsze miejsca. 

Zmagania w poławianiu bursztynu odbywały się już po raz szesnasty i jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczne zmagania poławiaczy złota Bałtyku.