EuroLato 2014 w Stegnie

  • Opublikowany: 29 lipca 2014

Ponad 2 i pół tysiąca młodszych i starszych gości odwiedziło w niedzielę (27 lipca) edukacyjny namiot Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, który gościł w Stegnie. Poprzez udział
w zabawach, quizach i konkursach poszerzyli swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej. To część akcji informacyjno-edukacyjnej „EuroLato 2014”, która przez całe lato towarzyszy trasie koncertowej Lata z Radiem.

Nadmorska Stegna była kolejnym przystankiem trasy namiotu Komisji Europejskiej „EuroLato” organizowanej wspólnie z Latem z Radiem. O wielkim zainteresowaniu wydarzeniem, świadczyć mogły m.in. niekończące się kolejki chętnych do zagrania w gry i wzięcia udziału w wielu konkursach. Atrakcje i piękna pogoda sprawiły, że tego dnia namiot odwiedziła rekordowa, jak do tej pory liczba gości – mieszkańców Stegny i okolic oraz turystów przebywających nad morzem Bałtyckim. Stoisko europejskie oferowało edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych, stanowisko druku 3D dla miłośników najnowszych technologii, punkt informacyjny z szerokim wyborem publikacji dla spragnionych wiedzy oraz strefę relaksu z leżakami. Przez cały dzień rozgrywane były konkursy i quizy sprawdzające wiedzę o Unii Europejskiej. W kąciku fotograficznym wszyscy odwiedzający mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej – budynku Berlaymont.

Punkt informacyjny dostarcza solidnej porcji wiedzy w postaci broszur informacyjnych o Unii Europejskiej, a dla dzieci słodkości i baloniki. Tradycyjne zabawy z układaniem obrazów z klocków (nazywane przez dzieci „Mega Klockami”) jak i nowoczesne technologie, np. długopis 3D Doodler (współczesna wersja bajkowego „zaczarowanego ołówka”) skutecznie konkurowały z urokiem nadbałtyckich plaż, dzięki czemu mieszkańcy i odpoczywający w Stegnie tłumnie przybyli na imprezę.