Dni Żuław 2014

  • Opublikowany: 3 czerwca 2014

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego zaprasza na Dni Żuław. Rozrywka, kultura i sport od lat budują szczególną atmosferę tego wydarzenia, które jest świętem integrującym wszystkich mieszkańców regionu. W bogatym programie Dni Żuław 2014 znajdą się atrakcje dla każdego.

Obchody zaczynają się 6 czerwca II Żuławskimi Targami Kultury dla instytucji, organizacji i działaczy społeczno-kulturalnych oraz dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych stanem kultury w regionie.

Po południu coś pysznego i zdrowego – do zjadania ryb będzie zachęcać Lokalna Grupa Rybacka „Brać Mierzei”. W programie „Dnia z rybką” znajdą się przejażdżki po Tudze, konkursy dla dzieci, degustacje oraz koncert szant z zespołem Kubryk.

7 czerwca stoi pod znakiem wydarzeń sportowych i porywającej muzyki. Sportowych emocji dostarczą Turniej Piłki Nożnej Oldbojów oraz Bieg Sztafetowy o Puchar Żuław. Część artystyczną rozpocznie pochód ulicami miasta, który poprowadzi grupa Art Show. Po pochodzie rozpocznie się Żuławska Układanka, czyli przegląd artystów z regionu. Na scenie można będzie zobaczyć występy chórów, zespołów muzycznych i tanecznych.
Wieczorem zaczyna się prawdziwe muzyczne szaleństwo – koncerty gwiazd. Rockowo-popowy i nastrojowy Lightweight, przystojni i taneczni Boogie Boys oraz gwiazda wieczoru – przebojowi Poparzeni Kawą Trzy.

Jednocześnie informujemy, że 7 czerwca zostanie zamknięty odcinek ulicy Sikorskiego od mostu zwodzonego przy Rondzie im. M. Płażyńskiego do skrzyżowania z Placem Wolności. Za utrudnienia przepraszamy.