PRZYJACIELE HOSPICJUM kontra RESZTA ŚWIATA 22.05.2014

Miłośników sportu i nie tylko zapraszamy 8 czerwca 2014 na charytatywny mecz „PRZYJACIELE HOSPICJUM kontra RESZTA ŚWIATA”, który odbędzie się na PGE ARENIE w Gdańsku.

Swój udział w meczu zapowiedzieli między innymi: Karol Bielecki, Tomasz Hajto, Andrzej Juskowiak, Marcin Lijewski, Dariusz Michalczewski, Dawid Nilsson, Artur Siódmiak, Igor Tracz, Sławomir Szmal, Michał Żewłakow, a oprócz sportowców politycy, dziennikarze i samorządowcy.
Mecz organizowany jest na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Podczas imprezy zbierane będą datki na domową, dziecięcą opiekę paliatywną. Zadbajmy by puszki wolontariuszów były wypełnione po brzegi!

Wstęp na mecz jest darmowy. Wejściówki będą rozdawane od godziny 15:00 przed wejściem na stadion.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2008 roku świadcząc 24 godzinną opiekę w domowym zaciszu Pacjentów. Dzieci kierowane do Hospicjum są dotknięte schorzeniami onkologicznymi, chorobami metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami rozwojowymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do ich przedwczesnej śmierci.
Podopieczni przebywają w  domach razem ze swoimi bliskimi, a Zespół Medyczny Hospicjum dojeżdża do nich często pokonując bardzo odległe trasy, gdyż działa w promieniu do 100 km od Gdańska.
Opieka, którą zapewnia Hospicjum dzieciom i ich rodzinom jest całkowicie bezpłatna. Narodowy Fundusz Zdrowia ponosi zaledwie 38% kosztów opieki, co oznacza, że o resztę środków organizacja musi zadbać sama.

Do zobaczenia 8 czerwca! Przyjdź, kibicuj i pomóż dzieciom!


Wszystkie aktualności