Za tydzień Noc Muzeów

  • Opublikowany: 9 maja 2014

W przyszły weekend, nocą z soboty na niedzielę (17/18.05.2014) odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Mnóstwo instytucji kultury, sztuki i nauki, przygotowało specjalne atrakcje na to wyjątkowe wydarzenie.

Noc Muzeów to święto kultury. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – dorośli i dzieci, miłośnicy sztuki i entuzjaści historii, fani muzyki oraz wielbiciele rodzinnych pikników. W otwartych do późnych godzin nocnych muzeach, galeriach, lokalnych centrach kultury czekają na Państwa atrakcje na co dzień niedostępne dla zwiedzających: zbiory, premierowe pokazy, wernisaże, happeningi, spotkania z twórcami i naukowcami. Ujawniane są tajemnice i sekrety zza kulis galerii. Na ulicach miast zagoszczą inscenizacje i rekonstrukcje historyczne. A wszystko w nocnej scenografii.

W większości miejsc wstęp jest bezpłatny lub za symboliczną złotówkę. Warto już teraz sprawdzić, które ośrodki kultury przyłączyły się do tej akcji. Wejściówki często sprzedawane są dużo wcześniej, a ze względu na atrakcyjną cenę - rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Pod podanymi niżej linkami znajdziemy informacje jak Noc Muzeów będzie obchodzona w muzeach z naszego regionu.

Noc Muzeów we Fromborku

Muzeum Zalewu Wiślanego (otware do zwiedzania w ciągu dnia) 

- Żuławski Park Historyczny postanowił otworzyć się na nocne zwiedzanie tydzień później: 23-24.05.2014. Wykaz atrakcji jakie czekają na gosci w Nowym Dworze Gdańskim - KLIK

- do Nocy Muzeów przyłączyło się także Muzeum Zamkowe w Malborku. Więcej informacji już wkrótce na ich stronie internetowej