Weekend na lodzie w Krynicy Morskiej 2014

  • Opublikowany: 20 listopada 2013

Mamy dobrą wiadomość dla fanów białego szaleństwa. Jak informuje portal www.sieplywa.pl w roku 2014 ponownie zostanie zorganizowany zlot i zawody w Krynicy Morskiej pn. "Weekend na lodzie".

W ubiegłym roku stawili się Guillaume Chastagnol "Chasta" - legenda snowkitingu, wielokrotny Mistrz Świata freestyle oraz Jerome Josserand (rekord w skoku snowkite: 450 m wysoki w 2007 rok, na Snow Kite Masters 2013 Mistrz świata w konkurencji race- narty). Francuscy koledzy zapowiadają swoją obecność także tej zimy. Organizatorzy zlotu (Hotel Krynica oraz www.kitetime.pl) oprócz wspaniałej zabawy zapewniają także emocje sportowe, gdyż podczas zlotu odbywają się wyścigi, w tym między innymi wyścig zwany Krynica-Piaski na długości 10 km, który upamiętnia pierwsze spotkania snowkiterów na Zalewie Wiślanym, które odbywały się w miejscowości Piaski, oddalonej dokładnie 10 km od obecnego miejsca zlotu.

 

W roku 2014 impreza planowana jest na początek lutego - szczegóły jak zawsze na stronie www.weekendnalodzie.pl. Nowością będzie, iż wyścig w Krynicy Morskiej liczony jest do punktacji Grand Prix Snowkite Tour 2014 (cyklu wyścigów snowkitowych, który startuje w obecnym sezonie zimowym).