X edycja Polsko-Rosyjskiego Forum Turystycznego 05.11.2013

W dniu 4 listopada w Gdańsku na stadionie PGE ARENA w Prestige Clubie odbyły się tzw. rozmowy stolikowe w ramach X edycji Polsko-Rosyjskiego Forum Turystycznego. 
Touroperatorzy oraz dziennikarze przybyli z całej Rosji. Są przedstawiciele z Kaliningradu, St. Petersburga, Moskwy a nawet z Irkucka i wielu innych regionów Rosji. Forum przygotowane przez Polską Organizacją Turystyczną oraz Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną  jest działaniem wspierającym promocję oferty turystycznej województwa pomorskiego wśród rosyjskiej branży turystycznej. W trakcie Forum oraz podczas wycieczek po Gdańsku, Sopocie i Malborku zostaną pokazane gościom najważniejsze atrakcje turystyczne oraz zaplecze hotelowe Trójmiasta i regionu. Od roku Trójmiasto i kilka powiatów województwa pomorskiego objęte jest tzw. małym ruchem granicznym z Obwodem Kaliningradzkim i od tego czasu sukcesywnie rośnie liczba Rosjan odwiedzających Gdańsk i region pomorski.

Otwarcia Forum w Gdańsku dokonał Pan Andrzej Sierakowski Dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Rosji. Region mierzei był reprezentowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „JANTAROWE WYBRZEŻE”  z jej Prezesem Panem Romanem Gaikiem oraz kilku członków, natomiast Krynicę Morską wśród rosyjskich touroperatorów promował Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Krynicy Morskiej Pan Adrian Bogusłowicz.


Wszystkie aktualności