Maraton rowerowy Żuławy wokoło 2013

  • Opublikowany: 27 września 2013

Maraton rowerowy, który w podtytule nosi nazwę: "Cykliczna depresja". Gospodarzem jest wieś Gniazdowo w gminie Ostaszewo. Start i meta znajdują się przy biurze startowym. Malownicza trasa wzdłuż Wisły, pośród kanałów, wiatraków i symboli rycerstwa dostarcza niezapomnianych wrażeń. Napotkane po drodze budowle hydrotechniczne budzą zainteresowanie i podziw. Pozornie nieciekawy rejon Polski jawi się z pozycji siodełka rowerowego niezwykle atrakcyjnie. Uwagę zwracają słynne domy podcieniowe oraz architektura melioracyjna. Stan nawierzchni bardzo dobry z wyjątkiem krótkich, nieco podziurawionych fragmentów. Ukształtowanie terenu w przeważającej większości płaskie. Czynnikiem atmosferycznym jaki należałoby wziąć pod uwagę może być dosyć silny wiatr. W zależności od kierunku i siły może być sprzymierzeńcem lub przeszkodą w dotarciu do mety. Wszystko to, tworzy specyfikę Żuław Wiślanych i warte jest przeżycia na dwóch kółkach.

Biuro Startowe w Ostaszewie będzie czynne w dzień, poprzedzający imprezę, od godz. 17.00 do 20.00 oraz w dniu imprezy od godz. 7.30 do 10.00.

Depozyt bagażowy. Istnieje możliwość pozostawienia podręcznego bagażu (max. wym. 50cmx30cmx30cm, max. masa 3kg) w biurze startowym i odebranie go po maratonie. Warunkiem jest zawieszenie identyfikatora bagażowego w dowolnej formie, zawierającej Imię i Nazwisko oraz nr telefonu. Ponadto rzeczy pozostawione na trasie w BUFETACH (także z identyfikatorami) zostaną sukcesywnie zwożone do Biura Startowego. Tam bądą do odbioru. Będzie to wygodne w przypadku gdy w czasie maratonu znacznie się ociepli.

W ubiegłorocznej edycji wystartowało ponad 600 kolarek i kolarzy z Pomorza i całej Polski.

W Jantarze został zaplanowany pierwszy bufet kolarski na trasie. Tradycją maratonów organizowanych przez Stowarzyszenie RowerOver są bufety kolarskie animowane przez lokalnych mieszkańców, promujące regionalny folklor, kulturę i tradycje.

 

Więcej o maratonie przeczytacie na stronie organizatora