Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo atrakacyjnie

  • Opublikowany: 13 września 2013

W sobotę 14 września na Mierzei Wiślanej prawdziwe święto rowerów, a to za sprawą Bursztynowej Rundy Mierzei Wiślanej 2013. Na dzień dzisiejszy żaden śmiałek nie podjął się najdłuższego dystansu - Mikoszewo - Piaski - Mikoszewo. Mamy zawodników na dystansie 31,20 km - Mikoszewo - Sztutowo - Mikoszewo. 
Rowerzyści jechać będą głównymi drogami, dlatego kierowców prosimy o rozwagę i wyrozumiałość. 
Start Mikoszewo godz. 15.00
Więcej informacji o rajdzie na stronie rajdu, bądź pod numerem telefonu: 535 016 808. 


W sobotę 14 września w Sztutowie, a w niedzielę 15 września w Kątach Rybackich ma plażach głównych w godz. 10-16 pokazy latawców gigantów czyli zwierzokształtne olbrzymy unoszące się nad piaskiem, a także oryginalne latawce chińskie, wielobarwne turbiny, rotory i inne latające cuda...

Ze swoim programem wystąpi jedyna w Polsce grupa latania synchronicznego, która zaprezentuje niewiarygodne ewolucje latawców akrobacyjnych.

Ekipa portalu LATAWKI.PL zaprezentuje tzw. powerkite, czyli latawce pociągowe i kitesurfing. Dla znawców tematu przygotowaliśmy polską premierę najnowszego modelu latawca HQ Ignition.
Ale jak wspomnieliśmy na początku to będzie bardzo aktywny weekend, ponieważ oprócz pokazów, każdy, kto przybędzie na plażę będzie mógł spróbować swoich sił w pilotażu latawców akrobacyjnych i treningowych podczas minikursów, wziąć udział w konkursach z nagrodami lub zagrać w rodzinną grę w boule. Na najmłodszych uczestników będą czekać wolontariusze, którzy pomalują dzieciom buzie i poprowadzą warsztaty konstruowania i ozdabiania latawców, tak, żeby każdy mały uczestnik mógł wypuścić w niebo swój własny, kolorowy latawiec. Zachęcamy do fotografowania pokazu i wzięcia udziału w konkursie na najładniejsze zdjęcie z imprezy.
Gościem specjalnym sobotniej części imprezy będzie Elbląski Odział Abstrakcyjny, który w ciągu dnia da popis szczudlarstwa i poprowadzi warsztaty kuglarskie, a po zmierzchu wykona pokaz FIRESHOW na plaży.
Już dziś zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę do Sztutowa, a w niedzielę do Kątów Rybackich od godziny 10.00 na plażę główną. Szczegóły dotyczące imprezy znaleźć można na stronie www.KITEWEEKEND.pl.
Zapraszamy na weekend na Mierzeję Wiślaną.