KITEWEEKEND w Sztutowie

  • Opublikowany: 12 września 2013

Środek września zapowiada się na Mierzei Wiślanej wyjątkowo aktywnie.
Stowarzyszenie Szkolna 13 i Gmina Sztutowo zapraszają na KITEWEEKEND – kolejną nadmorską imprezę latawcową.
Tym razem na plażach w Sztutowie i Kątach Rybackich będzie można podziwiać latawce- giganty czyli zwierzokształtne olbrzymy unoszące się nad piaskiem, a także oryginalne latawce chińskie, wielobarwne turbiny, rotory i inne latające cuda...
Ze swoim programem wystąpi jedyna w Polsce grupa latania synchronicznego, która zaprezentuje niewiarygodne ewolucje latawców akrobacyjnych.
Ekipa portalu LATAWKI.PL zaprezentuje tzw. powerkite, czyli latawce pociągowe i kitesurfing. Dla znawców tematu przygotowaliśmy polską premierę najnowszego modelu latawca HQ Ignition.
Ale jak wspomnieliśmy na początku to będzie bardzo aktywny weekend, ponieważ oprócz pokazów, każdy, kto przybędzie na plażę będzie mógł spróbować swoich sił w pilotażu latawców akrobacyjnych i treningowych podczas minikursów, wziąć udział w konkursach z nagrodami lub zagrać w rodzinną grę w boule. Na najmłodszych uczestników będą czekać wolontariusze, którzy pomalują dzieciom buzie i poprowadzą warsztaty konstruowania i ozdabiania latawców, tak, żeby każdy mały uczestnik mógł wypuścić w niebo swój własny, kolorowy latawiec. Zachęcamy do fotografowania pokazu i wzięcia udziału w konkursie na najładniejsze zdjęcie z imprezy.
Gościem specjalnym sobotniej części imprezy będzie Elbląski Odział Abstrakcyjny, który w ciągu dnia da popis szczudlarstwa i poprowadzi warsztaty kuglarskie, a po zmierzchu wykona pokaz FIRESHOW na plaży.
Już dziś zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę do Sztutowa, a w niedzielę do Kątów Rybackich od godziny 10.00 na plażę główną. Szczegóły dotyczące imprezy znaleźć można na stronie www.KITEWEEKEND.pl.