Magic Malbork już w sobotę 10 sierpnia 09.08.2013


 

Już w sobotę 10 sierpnia wielkie widowisko w Malborku - Magic Malbork. Jest to druga po Oblężeniu Malborka nawiększa impreza wakacyjna w Malborku, choć część turystów twierdzi, ze bardziej widowiskowa. Wstęp na Magic Malbork jest bezpłatny.

Zaczynamy o godz. 17.00 Rytmami Muzyki na placu miejskim z kolorową paradą uliczną oraz teatrem ulicznym. Dla turystów warsztaty bębniarskie, pokazy kuglarskie oraz wiele innych atrakcji dla małych i dużych.

O godz. 22.00 widowisko „Od gotyku do kosmosu” – Nowatorskie widowisko multimedialne i artystyczny pokaz z elementami fantasy, wykorzystujący nowoczesne techniki akrobatyczne i muzykę na żywo.

O godz. 23.00 koncert w wykonaniu grupy SOUNDFIRE

Serdecznie zapraszamy

Więcej na stronie internetowej Magic Malbork
 

Program Magic Malbork

 

17.00 - 21.00 RYTMY ULICY

Plac Miejski, ul. Kościuszki (deptak)

 

17.00 Kolorowa parada artystów

Przemierzająca ulicę Kościuszki parada artystów, biorących udział w imprezie i nocnym widowisku, rozpocznie tegoroczny Magic Malbork.

 

17.30 Spektakl uliczny „Wesele” w wykonaniu Teatru Makata

 

Przedstawienie bada tematykę wesela, rytualnego połączenia kobiety i mężczyzny, Słońca i Księżyca. Dramaturgia oparta jest na obrzędzie weselnym oraz towarzyszących mu tradycyjnych motywach muzycznych, pieśniach, tańcach i zwyczajach. Przedstawienie wychodzi jednak poza prostą rekonstrukcję obrzędu, dotyka wielu płaszczyzn życia współczesnego człowieka, jest metaforą współczesnego świata, podzielonego na tych dobrych i tych złych. Staje się ubarwioną opowieścią o życiu i śmierci, miłości i nienawiści, kobiecie i mężczyźnie. Wesele animuje przestrzenie miejskie, "nieteatralne"- ulice, place i skwery, ma formę otwartą, w której widz staje się częścią widowiska, podążając w orszaku, uczestniczy w śpiewach, tańcach, zabawach stając się gościem weselnym. Spektakl oparty jest na grze aktorów - tancerzy, muzyce wykonywanej na żywo oraz animacji wielkich lalek, które stanowią centralne postacie widowiska.

 

Nietypowe rowery

 

Na ulicy Kościuszki pojawią się nietypowe rowery o różnych kształtach. Każdy będzie miał możliwość spróbować czy potrafi nimi jeździć. I nie będą to tylko rowery jednoosobowe :)

 

18.30 Pokazy i warsztaty kuglarskie

 

Prowadzi Jacek Pobralski – mistrz żonglerki, diabolo, żonglerki kontaktowej, piłeczek i kręgli.

Cyrkowo - magiczne sztuczki to elementy występów scenicznych wykorzystywane podczas pracy mistrzów żonglerki. Opanowanie umiejętności zajmuje mnóstwo czasu. Widzowie będą mieli okazję w czasie pokazów i warsztatów poznać różnego rodzaju triki i elementy pokazowe.

 

20.00 Warsztaty bębniarskie

Warsztaty poprowadzi Ryszard Bazarnik - Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina

w Warszawie w klasie perkusji, uczestnik Kursów Interpretacji Muzycznej Centre Acanthes

w Avignon pod kierunkiem Sylvio Gualdy. Artysta specjalizujący się w : tworzeniu projektów na pozór niewykonalnych, takich m.in. jak: Koncert na Ścianie, Największy Bęben Świata czy Koncert Tysiąca Bębniarzy.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnym graniu na wszystkim na czym się da.

Przynieś cokolwiek, na czym można wystukać rytm – bębenek, garnek, wiaderko, wszystko

co rodzice pozwolą wynieść z domu – liczymy na nietypowe pomysły :)


 

Atrakcje dla dzieci:

Stoisko modelowania balonów - baloniarski kącik.

Malowanie buziek.

Animacje uliczne

Szczudlarze

 

Stoiska sponsorskie:

Orlen – Mobilne Stop Cafe

T-Mobile Truck – ciężarówka z atrakcjami i konkursami

Polski Cukier – wata cukrowa


 

godz. 22.00 WIDOWISKO „MAGIC MALBORK”

Plac Miejski, ul. Kościuszki (deptak)

 

„Od gotyku do kosmosu” – Nowatorskie widowisko multimedialne i artystyczny pokaz z elementami fantasy, wykorzystujący nowoczesne techniki akrobatyczne i muzykę na żywo.

 

Zobaczymy m.in. taniec akrobatyczny na pięciu ringach, pokaz laserowy z fontanną, „shadow box” czyli taniec 24 cieni na rusztowaniu, videomapping, pirotechnikę, efekty świetlne, futurystyczne kostiumy, skrzypce laserowe grające w powietrzu, taniec na szczudłach na podwieszeniu, UV dance, pokaz sztucznych ogni oraz wiele innych efektów specjalnych.

 

Wystąpią:

Finaliści IV edycji „Mam Talent”

Tancerze Akrobatycznego Teatru Tańca MIRA - ART

Tancerze Dance Avenue

Kasia Szubert – skrzypaczka

Anna Filipowska - Finalistka V edycji „Mam Talent”


 

godz. 23.00 MAGIC MUSIC NIGHT

Plac Miejski, ul. Kościuszki (deptak)

 

koncert w wykonaniu grupy SOUNDFIRE

Snake - gitara, Nobis - DJ, Nosek - perkusja

 

SOUNDFIRE to niezwykły projekt, łączący żywą muzykę z brzmieniem drum'n'bass, dance, elecro funk, trance i hip hop. Snake na gitarze, Nosek na perkusji w połączeniu z klubowym doświadczeniem Dj Nobisa tworzą muzykę, która porusza najbardziej wymagających i wprowadza nową jakość do klubowo – tanecznych setów.

Ich Life Act opiera się na dotychczasowych doświadczeniach muzycznych, nabytych w takich składach jak: Doda, Blenders czy Golden Life. Występowali w najbardziej znanych klubach w Polsce i za granicą. Komponują, produkują i koncertują, a w wolnych chwilach eksperymentują, dzięki czemu zrodziła się ta niesamowita mieszanka, która z pewnością wciągnie Was w nocne rytmy Magicznej Muzycznej Nocy.


 

Wszystkie atrakcje Magic Malbork 2013 - wstęp wolny.


 

Widowisko Magic Malbork 2013 przygotowuje AKROBATYCZNY TEATR TAŃCA MIRA - ART

(reżyseria: Krzysztof Okoń, scenariusz i choreografia: Mira Kister, efekty: Visual Sensation)Zobaczymy m.in. taniec akrobatyczny na pięciu ringach, pokaz laserowy z fontanną, „shadow box” czyli taniec 24 cieni na rusztowaniu, videomapping, pirotechnikę, efekty świetlne, futurystyczne kostiumy, skrzypce laserowe grające w powietrzu, taniec na szczudłach na podwieszeniu, UV dance, pokaz sztucznych ogni oraz wiele innych efektów specjalnych.

 

Wystąpią:

Finaliści IV edycji „Mam Talent”

Tancerze Akrobatycznego Teatru Tańca MIRA - ART

Tancerze Dance Avenue

Kasia Szubert – skrzypaczka

Anna Filipowska - Finalistka V edycji „Mam Talent”

 


Wszystkie aktualności