WAKACJE NAD MORZEM – UDANE I BEZPIECZNE 06.08.2013

Co gwarantuje, że wakacje nad morzem są udane? Przede wszystkim pewność, że w czasie ich trwania my i nasze rodziny jesteśmy bezpieczni. Takie założenie przyświeca prowadzonej od 9 lat akcji „Bezpieczni z NIVEA i WOPR”. Jej celem jest zapewnienie dorosłym i dzieciom bezstresowych wakacji nie tylko poprzez zapewnianie skutecznej ochrony przeciwsłonecznej dla skóry, ale także poprzez wyposażenie WOPR w sprzęt niezbędny do ratowania osób wypoczywających na polskich plażach.
Nie ma nic bardziej relaksującego niż udany wypoczynek w słońcu nad morzem. Warto się jednak do niego dobrze przygotować. Do pielęgnacji przeciwsłonecznej skóry NIVEA zapewnia pełną gamę kosmetyków m.in. chłodzącą i kojącą mgiełkę Protect&Fresh czy wodoodporne mleczko ochronne Swim&Play dla dzieci i spray Invisible Protection dla dorosłych. Ale tak samo jak ważna jest skuteczna ochrona skóry, równie istotne jest, aby każdy członek rodziny miał poczucie, że plaża jest miejscem bezpiecznym. Nasza wieloletnia współpraca z WOPR wynika z naszego poczucia odpowiedzialności
za rodzinę, mówi Anna Filimon, PR manager marki NIVEA. 
Dzięki akcji „Bezpieczni z NIVEA i WOPR” ratownikom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przekazano 1750 sztuk sprzętu ratunkowego. Zostali oni zaopatrzeni m.in. w 3-metrowe deski umożliwiające bezpieczne dopłynięcie z poszkodowanym do brzegu, zestawy do tlenoterapii i apteczki pierwszej pomocy z wyposażeniem ortopedycznym oraz bojki znane z filmu „Słoneczny Patrol” lub pasy ratownicze tzw. węgorze, obowiązkowe zabezpieczenie dla każdego ratownika rozpoczynającego akcję. W ramach współpracy z NIVEA wyremontowano także 235 wież ratowniczych na 103 kąpieliskach od Świnoujścia po Krynicę Morską. 
Najczęstszą przyczyną interwencji ratowników nad polskim morzem są brak rozsądku i zbyt duża wiara osób wchodzących do wody we własne możliwości, kąpiel pomimo zakazów i niesprzyjających warunków pogodowych oraz brak wyobraźni osób pływających na pontonach i materacach, mówi Marek Chadaj, instruktor-wykładowca WOPR, szef ratowników w Krynicy Morskiej. Osobną kwestią są zagubione dzieci oraz poparzenia i udary słoneczne. 
Tym bardziej należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci oraz chronić swoją skórę wystawioną na promienie słoneczne. Dla jej ochłody i ukojenia można stosować chłodzącą mgiełkę np. NIVEA Protect&Fresh, a dla ochrony skóry podczas zabaw w wodzie mleczko ochronne np. NIVEA Swim&Play. Najmłodsi plażowicze wypoczywający w Świnoujściu, Niechorzu, Ustce, Łebie, Gdańsku
i Krynicy Morskiej NIVEA będą mogli otrzymać specjalne opaski, na których zapisuje się numer telefonu opiekuna. Dodatkową atrakcją pobytu nad morzem będą rozdawane przez NIVEA piłki plażowe oraz przeprowadzane na plaży dwa razy dziennie animacje i zabawy dla rodzin. 

5 porad jak bezpiecznie spędzić urlop nad morzem
1.    Koc i parawan rozkładaj zawsze na plażach strzeżonych. Wzdłuż całego polskiego wybrzeża znajdziesz wieże obsadzone przez ratowników WOPR, którzy czuwają nad bezpieczeństwem plażowiczów, a w razie potrzeby pospieszą na ratunek.
2.    Jeśli kąpiel – to tylko w wyznaczonych bojami obszarach wodnych, w zasięgu patrolu ratowników WOPR. Woda – szczególnie przy słonecznej pogodzie sprawia, że po kilku minutach od wejścia osoba nieprzygotowana do kąpieli traci siły i nie jest w stanie sama dotrzeć do brzegu. 
3.    Po wejściu na plażę wyznacz swoje punkty orientacyjne – najlepiej by była to wieża ratownicza – i wskaż je dzieciom. Jeśli się zgubią, będą wiedziały, gdzie mają się kierować po pomoc. Maluchom załóż na rękę specjalną opaskę, na której wodoodpornym pisakiem napisz swój numer telefonu. Ułatwi i przyspieszy to akcję poszukiwawczą. Wypoczywający
w Świnoujściu, Niechorzu, Ustce, Łebie i Krynicy Morskiej będą mieli szansę otrzymać opaski dla dzieci wraz z plażowymi piłkami od marki NIVEA. Taki zestaw wraz z odpowiednią ochroną skóry, jaką dają kosmetyki NIVEA np. mleczkiem ochronnym Swim&Play dla dzieci – to gwarancja bezpiecznej i dobrej zabawy. 
4.    Pamiętaj o nakryciu głowy i właściwych kosmetykach do zabezpieczenia skóry. Chroń ją przed słońcem i często schładzaj okolice karku, nosa oraz serca – unikniesz nieprzyjemności związanych z przegrzaniem i szokiem termicznym przy wchodzeniu do wody. Dla ochłody
i ukojenia sięgaj po chłodzącą mgiełkę np. NIVEA Protect&Fresh
5.    Zabezpiecz skórę sprawdzonymi kosmetykami NIVEA z wysokim filtrem Ochronią ją przed promieniami UV zarówno podczas opalania – np. NIVEA Invisible Protection, zabawy, jak
i kąpieli oraz po udanym dniu na plaży. Aby dzieci kojarzyły bezpieczeństwo z dobrą zabawą - wypróbuj kolorowych, łatwych w aplikacji produktów np. z serii NIVEA Kids Coloured Spray. Kosmetyki najlepiej nakładać co 2-3 godziny, dzięki temu przez cały czas przebywania na plaży nasza skóra będzie bezpieczna. Podczas smarowania zadbaj szczególnie o nos, czoło, uszy, dekolt i stopy, bo to one są najbardziej wystawione na działanie promieni słonecznych..

O akcji „Bezpiecznie z NIVEA i WOPR”
Akcja „Bezpiecznie z NIVEA i WOPR” jest przeprowadzana w sezonie letnim nad Bałtykiem od 2004 roku. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i eliminacja zagrożeń na polskich plażach, wsparcie ratowników WOPR oraz wyposażenie ich w sprzęt niezbędny do codziennej pracy.
W ramach akcji NIVEA sfinansowała także remont 235 wież ratowniczych zlokalizowanych wzdłuż całego polskiego wybrzeża.

Więcej informacji udziela:
Anna Filimon
PR manager
Tel.:      +48 61 8746 315
Fax.:    +48 61 8746 020
e-mail:  Anna.Filimon@Beiersdorf.com


Wszystkie aktualności