Projekt Grechuta w Krynicy Morskiej 01.08.2013

3 sierpnia w Krynicy Morskiej odbędzie się niezwykły koncert. Zespół PLATEAU zagra materiał ze swojej czwartej płyty "Projekt Grechuta", a gościnnie z nimi wystąpią dwie fenomenalne i znane wszystkim wokalistki: Martyna Jakubowicz i Małgorzata Ostrowska. Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w koncercie, który obejrzeli już widzowie ponad 120 miast- w Polsce, USA i Kanadzie- przy niezmiennie pełnych salach.

Koncert "Projekt Grechuta" to trwająca półtorej godziny magiczna podróż w świat poezji i muzyki Marka Grechuty. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów tego artysty ("Dni, których nie znamy", "Niepewność", "Będziesz moją Panią"), jak i utworów równie pięknych choć mniej znanych. Piosenki zostaną zagranie w nowych, często zaskakujących aranżacjach znanych z czwartego albumu wołomińskiej formacji PLATEAU. Muzycy na scenie sięgają nie tylko po tradycyjne instrumentarium, ale również do grania używają piły do drewna, puszek do kawy czy cymbałek... 

Płyta "Projekt Grechuta" ukazała się marcu 2011 roku, zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy (m.in. w "Newsweeku", "Gazecie Wyborczej") i uznanie publiczności. Spędziła kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski, a patronat honorowy nad "Projektem Grechuta" objęła wdowa po Artyście- pani Danuta Grechuta. Gościnnie na płycie zaśpiewali: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek Ostaszewski (niegdyś członek formacji Marka Grechuty- Anawa), Jacek "Budyń" Szymkiewicz (Pogodno) oraz wspomniany wcześniej Wojciech Waglewski. 

Tuż po wydaniu płyty zespół ruszył w spektakularną trasę koncertową, grając w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Sala Kongresowa, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Bałtycka czy Teatr Roma. W sierpniu 2011 na zaproszenie Jurka Owsiaka swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla...półmilionowej publiczności! Miesiąc później, ich koncert w warszawskiej Fabryce Trzciny był transmitowany na żywo przez telewizyjną "Dwójkę" uroczyście inaugurując jesienną ramówkę tej stacji. W październiku 2011 roku telewizja wyemitowała program "Szansa na sukces", w którym zdolni amatorzy wykonywali piosenki z płyty wołomińskiego zespołu. Natomiast w grudniu 2011 roku PLATEAU wraz z gośćmi odbyli dwutygodniową trasę koncertową po USA i Kanadzie...Do tej pory koncert "Projekt Grechuta" gościł w ponad 120 miastach przy pełnych salach, często kończąc się owacją na stojąco. Zespołowi na koncertach towarzyszą często goście- m.in. Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Katarzyna Groniec, Anna Wyszkoni, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Groniec, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Krzysztof Kiljański. 

Gośćmi specjalnymi zespołu podczas koncertu w Krynicy Morskiej będą:

Martyna Jakubowicz

- jedna z najbardziej znanych wokalistek w Polsce. Jej utwór "W domach z betonu" przeszedł już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Kolejnymi udanymi płytami udowadnia, że w kategorii: muzyka folkowo- balladowa, nie ma sobie równych...

Małgorzata Ostrowska

- jej mocną i charakterystyczną barwę głosu znają chyba wszyscy. Niegdyś wokalistka rockowego Lombardu, z którym zaśpiewała takie przeboje jak: "Szklana pogoda" czy "Droga Pani z TV".Obecnie z powodzeniem kontynuuje karierę solową- nagrywa kolejne płyty i koncertuje.


Wszystkie aktualności