Niezwykłe atrakcje na Mierzei Wiślanej 25.07.2013

Są takie miejsca na Mierzei Wiślanej, które warto odwiedzić w trakcie swojego urlopu. Szczególnie polecamy Art Inwazję Owadów, Wioskę Indian, Mini Zoo oraz Pasiekę u Strusi. Te cztery obiekty zlokalizowana są w Jantarze - stolicy bursztynu. Atrakcje łączą w sobie elementy edukacji i zabawy. Szczególnie polecamy je dzieciom.

Art Inwazja Owadów to rodzinny park rozrywki w którym prezentowane są przeróżne owady. Nie brakuje tu elementów edukacyjnych, ale przed wszystkim to wielka frajda dla najmłodszych: okazałe okazy owadów (m.in. żuka gnojaka), ciekawe ekspozycje, filmiki edukacyjne, teatr owadów. Wszystko tu można poznać empirycznie, a to dla dzieci chyba największa z atrakcji.
Wioska indian to muzeum plenerowe. Znajduje się tu kilka funkcjonalnie urządzonych tipi . Wódz wioski organizuje dla zwiedzających indiańskie gry i zabawy. W części muzealnej można podziwiać przedmioty, którymi posługiwali się indianie, poczytać o historii różnych plemion. 
W Minizoo poznamy różne gatunki zwierząt, ich historię oraz zwyczaje. Chętni mogę pojeździć konno lub skorzystać z toru gokartowego.
Pasieka u Strusi prowadzona przez Pana Petera serwuje pyszny, zdrowy miód z własnej pasieki. Można zobaczyć jak z bliska wyglądają pszczoły, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z życia tych pracowitych owadów, zobaczyć jak zbudowany jest ul. Strusie są dodatkową atrakcją pasieki. Przy odrobinie szczęścia można tu nabyć również strusie jaja. 
Dziś i jutro pogada zapowiada się bardziej spacerowa niż plażowa. Warto odwiedzić wyżej wymienione atrakcje, bo już od soboty wracają upały nawet do 31 stopni, wtedy lepiej spędzić dzień leniwie na plaży.  

 


Wszystkie aktualności