Znamy nowego Mistrza Świata w Poławianiu Bursztynu

  • Opublikowany: 7 lipca 2013

To był bardzo udany weekend dla wszystkich wypoczywających na Mierzei Wiślanej. Piękna, słoneczna aura, ciepłe morze a do tego mnóstwo atrakcji - a najwięcej w Jantarze, w którym odbywały się XV Finały Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Już od soboty można było śledzić zmagania najlepszych poławiaczy Złota Bałtyku, a także obejrzeć wybory Bursztynowej Miss, posłuchać dobrej muzyki, pośmiać się przy kabarecie Koń Polski. Dla najmłodszych zaplanowano liczne animacje, pokaz iluzjonistyczny oraz wiele konkursów. W W mistrzostwach zmagali się zarówno juniorzy, seniorzy oraz celebryci. Wśród najmłodszych tytuł Mistrza Świata w Poławianiu Bursztynu wywalczyła Marta ze Stegny, która uzbierała 103,4 g bursztynu. W kategorii senior na podium znaleźli się Adam z Malborka (144,2), Irina z Jastarnyj (143,3) oraz Anna z Warszawy (105,4). Faworytka Marta Pyra z Jantara, która już trzy razy stanęła na podium zdobywając tytuł Mistrza Świata, tym razem zajęła 6 miejsce. Dużym zaskoczeniem było zdobycie tytułu Mistrza Świata Poławiania Bursztynu w kategorii VIP przez Marię Pakulnis, która pierwszy raz w życiu zbierała bursztyn. Odbierając nagrodę cieszyła się jak dziecko. 
Dla 10 najlepszych poławiaczy w każdej kategorii organizatorzy przewidzieli cenne nagrody rzeczowe. Główną nagrodą w kategorii senior była kamera cyfrowa ufundowana przez portal www.mierzeja.pl, a w kategorii junior aparat cyfrowy ufundowany przez magazyn Wasze Podróże. Pozostałe nagrody to min. wieża, kas rowerowy, bursztynowa biżuteria, gadżety od Radiowej Jedynki, książki oraz wiele innych. 
Największą wygraną tegorocznych Mistrzostw świata w Poławianiu Bursztynu była jednak osoba, która nie brałą udziału w zawodach. To mała dziewczynka dotknięta przez los - kilkuletnia niepełnosprawna Paulinka, na której leczenie zbierane były fundusze podczas dwudniowych finałów. Na zakończenie mistrzostw dostała specjalny prezent od Pana Romana Gaika - prezesa LOT Jantarowe Wybrzeże oraz właściciela Szpitala Jantar oraz Ośrodków Neptun i Medyk w Jantarze - specjalny wózek umożliwiający jej poruszanie się. Mama nie kryła łez radości.
Po rozdaniu nagród zabawa trwała nadal, a skończyła się pięknym pokazem sztucznych ogni. Ten weekend na długo zagości w pamięci wszystkim wypoczywającym w Jantarze. Na kolejne Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu zapraszamy już za rok, ale na plażę w Jantarze zapraszamy każdego dnia, przyjeżdżajcie, bo wypoczynek w tym miejscu zawsze jest udany.