Radiowa Jedynaka zagrała w Stegnie

  • Opublikowany: 23 lipca 2012

 

W sobotę na stadionie w Stegnie zagrało Lato z Radiem. Impreza rozpoczęła się o godz. 16 nadaniem sygnału Lata z Radiem, po którym rozpoczął się program dla najmłodszych. Bajkowe postacie ze sceny oczarowały zarówno małych jak i dużych. 
 
Nieopodal sceny rozstawione były namioty sponsorów w których można było skosztować pysznej kawy, świeżych pomidorów, skorzystać z masaży, zrelaksować na specjalnych fortelach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się place zabaw dla najmłodszych oraz ogródki gastronomiczne i piwne. Prawdziwą furorę zrobił groźny pirat niedaleko namiotu Cyfry+, w którym można było pograć w piłkarzyki oraz sprawdzić siłę mięśni swoich nóg. 
Całę popołudnie Sława Bieńczycka prowadziła mikrofon dla wszystkich: każdy mógł nagrać swoją wypowiedź w plenerowym studiu Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Kilka wywiadów odbyło się nawet na żywo prosto na antenie.
 
Po zakończeniu programu dla najmłodszych wypuszczono w niebo kilkaset pomidorków (czerwonych baloników), które ozdobiły niebo nad Stegną. 
 
Pierwszym zespołem grającym koncert podczas sobotniego popołudnia był zespół IRA. Trzeba przyznać, że chłopaki “dali czadu”. Nie zabrakło starych, dobrze znanych kawałków jak np. “Mój dom”. Wszyscy bawili się fantastycznie.
 
Kolejnym zespołem, który wystąpił był zespół Raz Dwa Trzy, a gwiazdą wieczoru kończącą imprezę był zespół De Mono. Andrzej Krzywy nie mógł doczekać się wejścia na scenę i zaskoczył prowadzących pojawieniem się podczas konkursu dla publicznosci poprzedzającego swój koncert. Konkursy były fantastyczne m.in. zlicytowano dwukrotnie maskotkę Lata z Radiem - Misia Rysia, sprawdzono znajomość geografii turystów, rodziny musiały przejść sprawdzian efektywnego segregowania śmieci.
 
To był już siódmy koncert Lata z Radiem w Stegnie. Trzeba przyznać, ze jak zawsze bardzo udany. Pani wójt Stegny - Jolanta Kwiatkowska oraz prezes Polskiego Radia Pan Andrzej Siezieniewski  oraz obiecali, że za rok znowu spotkamy się w Stegnie. 
Już dziś wszystkich zapraszamy.