W maju jak w raju...

  • Opublikowany: 7 maja 2012

 

Kto spędził tegoroczną Majówkę na Mierzei wiślanej z całą pewnością wrócił opalony, wypoczęty i zrelaksowany. Było ciepło i słonecznie. W ruch poszły kremy z filtrem, zabawki do piasku, stroje kąpielowe, parawany. Przechadzając się po mierzei czuć było zapach zbliżającego się sezonu: opalonych ciał, kremów, gofrów, smażonej ryby, aromaty dobrej kawy. Wieczorami w licznych pubach i knajpkach słychać było odgłosy dobrej zabawy przy muzyce na żywo, mechanicznej bądź karaoke.
W piątek w Krynicy Morskiej odbył się Dzień Strażaka, podczas którego strażacy częstowali prawdziwą strażacką grochówką, z dumą prezentowali swoje wozy bojowe, do których każdy mógł zajrzeć, przywdziać kask strażacki i poczuć się jak prawdziwy Strażak SAM. Do zabawy porwał wszystkich zespół Lans Vegas z Poznania. Swoje umiejętności taneczne prezentowali wychowankowie Domu Kultury w Krynicy Morskiej.
W sobotę w Sztutowie do południa można było spróbować swoich sił podczas Festiwalu Nordic Walking, a po południu odwiedzić stadion na ulicy Obozowej, gdzie odbywał się Powiatowy Dzień Strażaka. Poza częścią oficjalną z udziałem władz powiatowych i gminnych odbyły się liczne konkursy i zabawy. Można było pojeździć na kucykach, przejechać się bryczką, skosztować pysznych dań, potańczyć i pośpiewać.
Najbliższy długi weekend już za miesiąc - 7 czerwca. Warto pomału planować i rezerwować pokoje. My zapraszamy was na MIERZEJĘ każdego dnia, bo tu codziennie i o każdej porze jest co robić!!!
Poniżej fotorelacja z tegorocznej Majówki