Majówka tuż, tuż.... 25.04.2012

 

Zmęczony ciągłą gonitwą, stresem? Masz ochotę odetchnąć i nabrać dystansu? Zapraszamy na niezapomniany długi majowy weekend na Mierzei Wiślanej. Mamy jeszcze wolne miejsca - sprawdź i zarezerwuj już dziś puki nie jest za późno!!!

Większość atrakcji na mierzei będzie już otwarta. Zapraszamy do Parków Linowych w Stegnie i Krynicy Morskiej, Mini Zoo w Jantarze, Pasieki u Strusi, Lunaparku w Krynicy Morskiej. Każdy kto lubi aktywny wypoczynek będzie mógł skorzystać z nauki jazdy konnej w Jantarze lub Sztutowie, zagrać w kręgle w Jantarze lub Sztutowie, wypożyczyć kajak lub rower wodny w Sztutowie bądź w Piaskach, pobiegać za zieloną piłeczką tenisową na kortach w Jantarze i Krynicy Morskiej, pograć w Minigolfa. Ulicami Stegny i Krynicy Morskiej jeździć będą kolorowe kolejki Stegna Express i Krynica Express, które łączą rolę środka transportu oraz atrakcji turystycznej.  W dniach 28 kwietnia - 6 maja kursować będzie kolej wąskotorowa na trasie Sztutowo - Mikoszewo i Stegna - Nowy Dwór Gdański, a dodatkowo 1 i 2 maja podłączony zostanie zabytkowy parowóz. Otwarta do zwiedzania będzie Latarnia Morska w Krynicy Morskiej, Muzeum Zalewu Wiślanego oraz Muzeum Stutthof. Dodatkowo będzie można popływać po Zalewie Wiślanym statkiem Krystyna w Kątach Rybackich bądź popłynąć do Fromborka z Krynicy Morskiej statkiem Żeglugi Gdańskiej. W licznych barach, restauracjach, kafejkach i pubach będzie można dobrze zjeść i wypić napoje zimne, gorące, te bardziej i procentowe i mniej, skosztować loda, gofra oraz innych specjałów. 

Władze miasta Krynica Morska dla wypoczywających gości przygotowali koncert zespołu Lans Vegas, który zaśpiewa znane polskie i zagraniczne przeboje. Koncert rozpocznie się w piątek 4 maja o godz. 16.30 w centrum miasta, koło parkingu przy ul. Gdańskiej - wejście na molo. Podczas koncertu serwowana będzie strażacka grochówka z wkładką.

W sobotę 5 maja w Sztutowie o godz. 12.00 rozpocznie się Plażowy Festiwal Nordic Walking na trasie Sztutowo - Kąty Rybackie - Sztutowo. W trakcie rajdu odcinki specjalne, instruktaż i gimnastyka z kijkami oraz wiele innych atrakcji, a także pamiątkowe medale dla uczestników. Tego samego dnia (5 maja), również w Sztutowie obchodzić będziemy Powiatowy Dzień Strażaka. Uroczystości rozpoczną się w Kościele mszą świętą o godz. 16.00. Po mszy planowany jest przemarsz gości na stadion w Sztutowie przy ulicy obozowej. Tam około godziny 17.30 odbędzie się część oficjalna związana z obchodami Dnia Strażaka,  później część artystyczna. Około godz. 20.00 wystąpi zespół “2+2”, który porwie wszystkich do wspólnej zabawy. Na koniec przewidziany jest pokaz sztucznych ogni. Ponadto, podczas obchodów Dnia Strażaka będą: wystawy, prezentacje, stoiska gastronomiczne, wata cukrowa, balony, zabawki, przejażdżki konne, ognisko.

Spędź z nami tegoroczny, najdłuższy w tym roku długi weekend majowy!


Wszystkie aktualności