Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb w budowie

  • Opublikowany: 11 października 2011

 

Wielu mieszkańców oraz turystów odwiedzających Krynicę Morską zastanawia się co powstanie w tutejszym porcie rybackim nad morzem? Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2011, a prace posuwają się w szybkim tempie.
 
W procie rybackim nad morzem w Krynicy Morskiej trwa budowa Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb. Administratorem i inwestorem jest Zrzeszenie Rybaków Morskich. Budowa w 100% jest finansowana ze środków Unii Europejskiej, udział Zrzeszenia to faza projektowa oraz prace przy uzyskaniu wszystkich pozwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji. Koszt całkowity inwestycji to około 6 milionów złotych.
 
Inwestycja ta ma na celu stworzenia miejsca gdzie każdy będzie mógł kupić świeżą rybę “prosto od rybaka” co pozwoli na obniżenie kosztów surowca, podniesie jakość ryb dostarczanych na lokalne rynki oraz podniesie zarobki rybaków. Planem docelowym jest aby centrum zaopatrywało wszystkie punkty gastronomiczne na Mierzei Wiślanej oraz w okolicy w świeżą, dobrze opakowaną rybę o najwyższej jakości.
 
Dodatkowym profitem wykonania inwestycji jest uprzątnięcie bałaganu w porcie rybackim nad morzem w Krynicy Morskiej, na który często skarżyli się wypoczywający w tej części miasta turyści. Ma być schludnie i czysto, co na pewno spodoba się naszym gościom.  
Planowany termin zakończenia inwestycji to jesień 2012 r.