XIII Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu

  • Opublikowany: 11 lipca 2011

 

W miniony weekend (9-10.07.2011 r.) osoby wypoczywające w Jantarze nie mogli narzekać na nudę. Sobota zachwyciła nas przepiękną pogodą i na plażę przybyło bardzo dużo gości. W Mistrzostwach Świata w Poławianiu Bursztynu zmierzyli się zwycięzcy wszystkich tegorocznych eliminacji w Jastarni, Gdyni, Krynicy Morskiej, Helu i Sztutowa. Pierwszego dnia, do walki o tytuł mistrza przystąpili młodsi zawodnicy. Emocji jak zwykle nie zabrakło. W kategorii junior najlepsi okazali się:
 
-Anastazja Ledniewa (Jantar) zebrała 274,1 g,
- Jakub Tomczak (Luboń) zebrał 161,2 g,
- Michał Sikora (Pruszcz) zebrał 150,1g.
W niedzielę w zmierzyli się zawodnicy z kategorii Senior i VIP. Pochmurna pogoda sprzyjała poławianiu, a lekki deszczyk studził emocje. Walka okazała się niezwykle zacięta. W rundzie finałowej kategorii senior pierwsze trzy miejsca zajęli:
- Karina Zachara (Kalisz),
- Aleksandra Raczkowska (Jantar),
- Mikołaj Łysenka (Jantar).
 
Licznie przybyłe gwiazdy (m.in. Grzegorz Wąs, Marcin Troński, Marek Siudym, Wojciech Wysocki, Andrzej Zaorski) zawzięcie walczyły o mistrzostwo. Najlepsza okazała się Pani Tatiana Martyniuk, której udało się zebrać 253,9 g złota bursztynu. Na drugim miejscu uplasował się Pan Grzegorz Wons, a za nim Pan Marek Siudym. 
 
Nagroda główna dla zwycięzcy w kategorii senior to kamera cyfrowa, ufundowana przez portal www.mierzeja.pl, a w kategorii junior aparat cyfrowy ufundowany przez magazyn Wasze Podróże. Puchar podarowało Starostwo Powiatu Nowodworskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. To nie koniec upominków. Zawodnikom rozdane zostały także odtwarzacze mp3 i mp4 ufundowane przez Pana Grzegorza Pocztalianowicza, właściciela zjeżdżalni wodnej w Stegnie oraz firmę ENJOY Pana Piotra Jaczewskiego. Klub The Palm Beach w Stegnie ufundował laptopa, firma Katel spółka z o.o.- radioodtwarzacz samochodowy. Dzięki Profit Group do zdobycia był także aparat to zdjęć podwodnych. Bursztynową biżuterię ufundowały firmy Aniaamber i Wik Wol. Patronat nad imprezą objęli także: Ośrodek „Medyk”, Ośrodek „Wiking”, Ośrodek „Bursztyn”, Ośrodek „Bałtyk”, Pensjonat „Barcelona”, Pensjonat „Leśniczówka” oraz firma Maluta. Dla wszystkich zawodników kategorii junior, senior i VIP upominki podarowało Polskie Radio Program 1. Było więc o co walczyć. 
 
To nie koniec atrakcji jakie czekały na gości przybyłych na plażę w Jantarze. W sobotę odbyły się I Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Piękności Bursztynowa Miss Polski 2011. Kandydatki z Elbląga, Braniewa, Kamionka Wielkiego, Tłuszcza i Warszawy zaprezentowały się w czterech wyjściach konkursowych. Jury w składzie: Grzegorz Wons, Marek Siudym, Marcin Troński oraz Wojtek Wysocki, nie miało łatwego zadania, bo wszystkie dziewczyny prezentowały się znakomicie. 
 
Tytuł Bursztynowej Miss Jantar 2011 oraz tytuł Bursztynowej Miss MacCoffee Jantar 2011 otrzymała Karolina Wardakowska z Tłuszcza. Tytuł Bursztynowej Miss STOKOTA Jantar 2011 zdobyła Paulina Kamińska z Elbląga, natomiast licznie zgromadzeni na plaży widzowie na Bursztynową Miss Publiczności Jantar 2011 wybrali Emilię Nikraszewicz z Braniewa. Ukoronowane Miss otrzymały nagrody ufundowane przez Empire Distribution MacCoffee oraz No+Vello. Po wyborach wystąpił Grzegorz Grudziński &Mariusz Czaja, którzy porwali wszystkich do zabawy do późnych godzin nocnych. 
Kolejna impreza z cyklu „Lato z Bursztynową Miss Polski 2011” odbędzie się 16 lipca 2011r. w Jarosławcu, a finał w Ustce 13 sierpnia 2011r.
 
Miniony weekend dostarczył turystom i mieszkańcom Jantaru wiele radości i dobrej zabawy, a także emocji współzawodnictwa. To nie koniec atrakcji przygotowanych dla gości chcących wypoczywać na mierzei. Oferta jest bardzo bogata. Przyjedź i zobacz sam!