Moc wrażeń w nadchodzący weekend 07.07.2011

 

Nadchodzący weekend zapowiada się niezwykle ciekawie dla osób wypoczywających na mierzei. 
Już jutro (8.07.2011) na plaży w Sztutowie odbędą się eliminacje do XIII Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy o godzinie 12.00 na plażę centralną, gdzie odbędą się zawody dla dzieci i dorosłych. Oprócz poławiania bursztynu w programie imprezy znajdują się także pokazy Strongman.
 
Tego samego dania w Krynicy Morskiej, na plaży przy Bulwarze Słonecznym, rozpocznie się pierwszy turniej eliminacyjny z cyklu Beach Ball Tour 2011. Najlepsze polskie pary staną do walki o udział w Finale Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, rozgrywanym w tym roku w Niechorzu. Kibice, oprócz przyglądania się grze, będą mogli brać udział w konkursach i zabawach sprawnościowych. Turniej potrwa do 10 lipca. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie http://beachballtour.com. 
 
To nie koniec atrakcji czekających na odwiedzających Krynicę Morską.  Na Placu Masztowym nad Zalewem Wiślanym, o godzinie 21.00 odbędzie się koncert zespołu „Queen Band”. Zainteresowani będą mogli posłuchać nowych aranżacji utworów grupy „Queen”. Mocne rokowe brzmienia i imponujące solówki polskiego Briana Maya, dostarczą olbrzymią dawkę świetnej muzyki. 
 
W piątek od godziny 18.00 w Porcie Rybackim będą przyjmowane jachty osób chcących wziąć udział w I Regatach o Puchar Kahlberga. Kolejnego dnia o godzinie 10.00 na Zalewie Wiślanym będzie można podziwiać wyścigi żaglówek. Regaty są otwarte dla wszystkich jachtów balastowych i balastowo-mieczowych. Jachty będą ścigały się w formule KWR.
 
W sobotę oprócz Regat o Puchar Kahlberga, o godzinie 16.00 odbędzie się koncert z trasy „Lato z Radiem” 2011. Zagrają Papa D, Stachursky i Kombii. Robert Sowa wraz ze swoją ekipą przygotuje smaczne potrawy, a Centrum Uśmiechu zabawi najmłodszych słuchaczy. Zapowiada się świetna zabawa dla całej rodziny. 
 
Osoby, które wolą nieco poważniejszą muzykę, zapraszamy na XXX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Organowy w Kościele NSPJ w Stegnie. Na organach zagra Maciej Zakrzewski, na skrzypcach: Maria Perucka, Nadia Monczak, Mariusz Monczak, Łukasz Perucki. Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00, wstęp wolny. 
 
Fani plażowej piłki nożnej z chęcią odwiedzą Sztutowo, gdzie odbędzie się otwarty turniej Beach soccer. 
Jeżeli piłka nożna to za mało, w niedzielę, 10 lipca, na plaży w Stegnie, w ramach programu „Jantarowe Lato 2011”, będzie można wziąć udział z otwartym turnieju siatkonogi plażowej par o Puchar Starosty Nowodworskiego. 
 
W Jantarze w sobotę i w niedzielę najlepsi poławiacze bursztynu walczyć będą o tytuł Mistrza Świata w Poławianiu Bursztynu. Nie zabraknie gwiazd tj Grzegorz Wąs, Marcin Troński, Marek Siudym, Wojciech Wysocki czy Andrzej Zaorski, którzy również zmierzą się w poławianiu złota bursztynu, ale w kategorii vip. Patronat medialny nad imprezą obięło Polskie Radio, Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, Dziennik Bałtycki, portal www.mierzeja.pl oraz magazyn Wasze Podróże.
Nagrodą główną w kategorii senior jest kamera cyfrowa, ufundowana przez portal www.mierzeja.pl, a w kategorii junior aparat cyfrowy ufundowany przez magazyn Wasze Podróże. Jest więc o co walczyć.
W Jantarze zmierzą się zwycięzcy wszystkich tegorocznych eliminacji w Jastarnym, Gdyni, Krynicy Morskiej, Helu i Sztutowa.
Trzymamy kciuki - niech wygra najlepszy! 
 
Nadchodzący weekend przyniesie ze sobą moc atrakcji. Zapraszamy serdecznie na mierzeję!

Wszystkie aktualności