Wielkie emocje za nami

  • Opublikowany: 4 lipca 2011
W niedziele na krynickiej plaży odbyły się eliminacje do XIII Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Pogoda sprzyjała poławiaczom, nie było zbyt upalnie oraz nie paliło słońce - wymarzona pogoda dla prawdziwych poławiaczy. 
Chętnych do walki o tytuł mistrza było mnóstwo, zwłaszcza w kategorii junior.  Atmosfera była naprawdę gorąca, zwłaszcza, że nagrody atrakcyjne: dla najlepszego poławiacza krynickich eliminacji nasz portal www.mierzeja.pl ufundował główną nagrodę: aparat cyfrowy. Wywalczyła ją Ola Okuń z Pruszkowa, która tym samym weszła do finałów XIII Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu, które odbędą się w następny weekend (w dniach 9-10 lipca) w Jantarze. 
 
W kategorii senior najlepsi okazali się:
I miejsce - Beata Brzychczyk z Krakowa.
II miejsce - Karol Siuta z Przasnysza.
III miejsce - Agnieszka Karamuz z Wyszkowa.
 
Wszyscy uczestnicy poławiania otrzymali pamiątkowe certyfikaty, osiem najlepszych poławiaczy w kategorii junior i senior otrzymali gadżety ufundowane przez Urząd Miasta Krynica Morska, Lokalną Organizację Turystyczną w Krynicy Morskiej oraz portal www.mierzeja.pl. Zwycięzcy w katergorii senior zostali obdarowani pucharami, które wręczyli: Adam Ostrowski - Burmistrz Miasta Krynica Morska, Teresa Pawłowska - Przewodnicząca Rady oraz Adrian Bogusłowicz - właściciel portalu www.mierzeja.pl oraz prezes LOT Krynica Morska. Eliminacje poprowadził znany prezenter sportowy - Rafał Patyra.
Następny weekend na Mierzei Wiślanej zapowiada się fascynująco: w Jantarze w dniach 8-10 lipca odbędą się Finały Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu oraz Jarmark Żuławski, a Krynicę Morską odwiedzi Lato z Radiem. Będzie się działo - zapraszamy!!!!